Krupice

Pokud má člověk obavy z totality, která se začíná plížit jak ze Západu a i tradičně z Východu, jak má zůstat v klidu?

uplatňování jedné liberální pravdy vs. autoritářské (nacionalistic­ké) režimy

Nejlepší odpověď
da ny

Ono nejde „jen“ o nebezpečí, ze strany autoritářských režimů.
V totalitě vyrostly, dětství, mládí a střední věk prožily celkem spokojeně generace. Strach má velké oči. Člověk si zvykne na ledacos, i na smrt.
Je důležité, jaká míra těch otěží přijde. Jak vysoko/často nechá totalita obyčejného člověka povyskočit od země. Některé vlády berou ohled, na sůj lid. Některé včas a více, jiné pozdě a vůbec (jako ta naše). Jak vysoko má/nemá do žlabu. :D
Zatím jsou lidé, po světě aktivní, totalitě se vzpírají. Člověk může být aktivní nebo pasivní. Dokud má střechu nad hlavou a co jíst, je houby zle. Může být v klidu, v zájmu zachování fyzického a psychického zdraví.

Lgee

Da ny – haha.

Ametyst

Lgee: Víc k tomu nemáš?