Lgee

Pokud je stát slabý, má suverenitu?

Pokud je třeba nějaky malý ostrov (1000 km) bez armády je stále suverenni?

PS: myslim stat bez armady jen s policii nebo paravojenskou jednotkou. Maly bezvyznamnx stat o ±500k obyvatel.

Odpovědi
Ametyst

Slabý stát znamená, že nemá přebujelou byrokracii a že se vláda zbytečně neplete lidem do života. Zajištuje jen to, co stát ma svým občanům zajišťovat: zejména bezpečnost. Takový stát je suverénní.

Midoc

Může být suverénni, pokud ho uznají okolní státy.

Mr. Marek

Co znamená slabý? To, že stát nemá armádu neznamená, že je slabý. Dnes je bezpečnostní a vojenská kooperace běžná a není to jen o tom, kdo má více pěšáků nebo tanků. Dnes rozhodují technologie. Takže ano, je suverénní.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.