novvic

Pokud existuje nějaká univerzální mysl vesmíru, musí být příčetná?

Odpovědi
Kelt

Jistě a ukazuje nám cestu, jak vše zvládnout a o co vlastně go. Existuje výrok, malé vědění dává lidem pýchu, velké skromnost. A pokud se takto ptáš a formálně tedy nějakou univerzální mysl uznáváš ale prakticky ne, protože nemáš dostatek pokory a skromnosti, nebo zkušeností, pak mezi člověkem a univerzální myslí, nebo Bohem je větší rozdíl než mezi jednobuněčným organizmem a člověkem.

aliendrone

Pokud existuje, tak už z principu je mimo veškeré lidské kategorie, tedy i příčetnost. Stejně tak se můžeš ptát, kolik vrcholů a hran má dokonalá koule, chápeš? ;) :)