hapiky

Pokud ďábel existuje, jaké má s námi jako lidstvem plány do budoucna?

Nikdo ani ďábel přece nedělá něco jen tak?
Jaké jsou Boží plány s námi je známo, jaký je ďábelský plán nikdo neví?(alespoň já ne).

Nejlepší odpověď
DoTazatel

Jakto, že jsou Boží plány známy? Když všechno stvořil a omnipotentní a vševědoucí, proč stvořil Ďábla (Lucifera, Satana), anděla, který se mu vzepřel a byl za to vypovězen z Nebe, dostal tak moc, vlastní sídlo a stal se ztělesněním opaku Boha samého?

Když se na to podíváme jenz křesťanství, tak i zde existují různé teorie. Např. že Bůh stvořil svět, ale do jeho dění nezasahuje, Bůh je sice stvořitel ale není vševědoucí atd.. Tím by třeba bylo vyvráceno to, co jsem uvedl výše.
Protože to jsou jen teorie a otázky víry, nelze na hypotetickou otázku odpovědět.

Třeba se Ďábel (Lucifer, Satan) vzepřel Bohu kvůli lidem, chtěl pro ně třeba něco lepšího, byl jejich zastáncem, starozákonní Bůh byl přece jenom trochu krutý a zlobný.
Pro Ďábla je Peklo jistě Nebe a taky mu tam tak říkají.

Ale zpět k otázce: Pokud je Ďábel skutečným Ďáblem, tak pro lidstvo chce to nehorší… jeho smyslem je (pravděpodobně) konat ve jménu zla, být zosobněním zla, tak chce logicky pro lidstvo jen zlo, smrt a aby se dostali do pekla.

Další odpovědi
Kelt

No někteří lidé a instituce na tom velmi vydělávají. Lidé mají výčitky svědomí a chodí k psychiatrovi, berou léky, jsou deprese – lékaři a jiní vydělávají. Církve hlásají, my vás zachráníme, ale něco za něco – a další bohatnou a ďábel má možná jiné starosti než se starat o lidi. To lidé mu určili takovou roli..

Reezo

Bůh ani ďábel není… Je to jen křesťanský blábol, který sloužil hlavně v minulosti k vytvoření nějakého morálního kodexu, aby se lidi nedopouštěli vražd, kanibalismu atd…

zjentek

Po celou dobu naší existence (lidstva) nás ďábel využívá jako své poskoky v biji proti dobru. Více ďábelský plán asi nemá.

aliendrone

Pokud existuje taková entita jakou je „Ďábel“, tak se domnívám, že její pohnutky i cíle jsou zcela nepochopitelné pro lidskou mysl. :)

Navíc mi přijde mnohem logičtější, že pokud připustím existenci „Boha“, tak „Ďábel“ by byl pouze jednou z Jeho tváří. Prostě druhá strana téže mince. Křesťanská nauka (ostatně i judaismus a islám) v tomhle bodě jsou plné logických rozporů, chce to opravdu usilovně nemyslet, abys je byl schopen akceptovat. :)

Roman71

Ďáblův plán je jasný: udržet co nejvíce lidí v nevědomosti o něm samotném a o Božím záměru se zemí a lidmi.

Satan, což je jméno té samé bytosti, umí geniálně zaměstnávat lidi (kteří se nechají) vším možným, jen aby nevěnovali pozornost Božímu slovu a splňování proroctví o blížícím se konci Satanovy vlády a počátku vlády Božího království na zemi. Má s tím tisícileté zkušenosti, takže není divu, že mu to jde tak dobře.

Kepler

Hodlá zaměstnat duši Goebbelse opět jako ministra propagandy, aby se lidi víc poštvali jeden proti druhému. V souvislosti s tím už zahájil zvětšování kapacity pekla.

anonym

Já to vím, ale … nepovím, je to příliš … ehm, nečekané, mohlo by tě to rozrušit.

hapiky

Roman71: No dobře, ale kdyby se mu to 100% podařilo, co by bylo dál? Potom by nás ponechal svému osudu, nebo připojil k dalším satanovcům?

Roman71

hapiky: Satanovi se nikdy nepovede strhnout na svou stranu všechny lidi. Nechci spekulovat o tom, co by následovalo. Zcela jistě by dovedl lidstvo k záhubě.
O Statanovo (potažmo Ďáblovo) budoucnosti už je rozhodnuto. Bude navždy zničen i s těmi, kdo se postavili na jeho stranu. Proč, protože jeho moc není absolutní. Bible se o Satanovi zmiňuje v Ezekielovi 28.kapitole 1–19.verši (král Tyru) velmi barvitě. Proč bude zničen je tam napsáno také.

anonym

proč si myslíš, že Roman71 tohle ví ? jak si na ten předpoklad přišel ?

anonym

máš dojem že přiloží prsty k čelu zavře oči zahledí se do dáli a vyvěští ti odpověď s prdu ježka ?

anonym

protože nic o moc smysluplnějšího by k získání odpovědi na takovou otázku udělat ani nemohl.

hapiky

Příliš to dramatizuješ. Ďábel zřejmě žádný plán do budoucna nemá, protože ví, že bude zničen. I když tomu nechci věřit, že se jen obětoval pro lidi, aby lidstvo seznámil se vším, co existuje a čeho by mohlo dosáhnout. Zlo je sviňstvo, ale snad ještě horší je o něm nic nevědět.

hapiky

Zřejmě platí, že ten, kdo zlo sám nezažil, není schopen ho pochopit.