Kozofoh

Pokud by 51 % států souhlasilo se světovou vládou, tak by byla automaticky na celém světě?

Odpovědi
Gonfaloniér

Ne, všechny by se musely domluvit. Ostatní státy takhle samozřejmě nemůžou rozhodovat o jiných státech.
Světovláda by mohla být uskutečněna pomocí:

  1. Síly, vojska, nátlaku – dobývání
  2. Dohod, společenských smluv – dobrovolný souhlas, podřízení se něčemu (souhlas představitelů státu nebo spíš lidu a armády anebo nejlíp všech)
  3. Kombinací těch dvou

To by ale vyžadovalo někoho, kdo by to inicioval a vedl. Bez podnětu by se to nestalo.
Teď k tomu žádný podnět není, dokonce ani úvahy o možnosti světovlády. To však neznamená, že to nepřiide.

elkon

Nereálný nesmysl. Stačí se podívat je nefunguje EU. A to těch států není ani třicet.