Avatar uživatele
Rokio

Pokud Bůh existuje, není to ta nejhorší bytost, která je ve vesmíru?

Už několik dní si čtu biblické příběhy, které jsem dostal od svědků Jehovovi. Dozvěděl jsem se tam, že Bůh je:

  • podporuje válčení
  • je to fašista
  • je to masový vrah – zabil mnoho stovek lidí
  • je to xenofob
  • podporuje otrokářství
  • nevidí si ani na špičku nosu (kdyby nějaký měl)
  • svého vlastního syna nechal umřít ve strašných bolestech
  • nesnese jiné náboženství
  • je naprosto netolerantní

A ke všemu si myslí, že je dokonalý a přitom je to ta největší zrůda, ve kterou věří dokonce několik milionů lidí.

Podle mě i satan je lepší, protože zabil daleko méně lidí (jen několik) a uvědomuje si, že to není dobrá bytost. Má alespoň tolik soudnosti, že si to dokáže přiznat a je sebekritický.

Co říkáte na má slova? Mám pravdu? Opravdu chcete následovat takovou entitu, která se takto chová a je naprosto nekritická? I já Rokio vím, že nejsem dokonalý a mám chyby. Narozdíl od Boha dokážu přiznat chybu a dokážu rozlišit mezi zlem a dobrem.

Zajímavá 0 před 1513 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
df

Vykašli se na to, co ti říkají jehovisti.Hledej odpovědi na dosud nezodpovězené otázky existence všeho a dřív nebo pozdějí dojdeš k přesvědčení, že musí zde být něco-někdo, kdo vše kolem nás stvořil a dal tomu řád. Prostě to není možné, aby vše vzniklo jen tak. A možná se pak začneš i modlit. A přestaneš tady exhibovat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Možná byste měl číst „kvalitnější“ literaturu. Mít širší záběr nikomu neuškodí.
Je dobré zachovat si svůj úsudek, nenechat si „vymývat mozek“.
I kvantová fyzika má definici Boha!
To, co zmiňujete, jsou hlavně lidské vlastnosti, nešvary……
Je to nějaký čas, kdy jsem Vám doporučila přečíst si „Hovory s Bohem“
Alespoň 1. díl (žádná bichle to není, je i audio verze). Použijte i jiné zdroje.
Neupínejte se fanaticky a slepě k jednomu zdroji/názoru. Může být mylný.
Kde jste vzal tu jistotu, že Bůh má nos? Vy si ho představujete jako pána
na obláčku nebo jste ho viděl :)?
Možná jste jen obětí fanatismu a něčí vypočítavé, či choré mysli, se snahou
někoho ovládat. Získat ovečky a oddané „ovce“.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Roman71

Rokio, než něco takového vypustíte „do placu“, zkuste se nejdřív hlouběji zamyslet a dobře zvážit slova, než se pustíte do další podobné kritiky.

Na koho si hrajete? (řečnická otázka)

Doplňuji:
Co jste to dostal za literaturu? Docela by mne zajímalo, z čeho konkrétně jste načerpal tyhle informace? Poskytněte mi prosím nějaký seznam. Díky.

Upravil/a: Roman71

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Váš pohled je pochopitelný a je jasné, že se z jistého úhlu pohledu na biblické příběhy může vyčíst právě takové chování. Otázka existence Božích bytostí a jejich charakteristik je ovšem velmi složitá a komplexní. Každý si ji musí zodpovědět sám za sebe, podle svých přesvědčení a zkušeností.

Musím však upozornit, že interpretace těchto příběhů se mohou velmi lišit. Mnoho lidí považuje biblické texty za metaforické nebo symbolické a nevnímá je jako doslovný popis dějin. Například někteří teologové tvrdí, že Bůh není vrah, ale symbolicky reprezentuje silu, která posílá zkoušky, aby lidi posílila a naučila. Jiní Bůh vnímají jako ztělesnění absolutní lásky a spravedlnosti a ony „špatné“ činy vnímají jen jako nástroje k dosažení vyššího dobra.

Problematika názoru na postavu Boha je velmi široká a rozmanitá. Každý má svou perspektivu a právo na svůj názor. Bůh a náboženství jsou velmi osobní záležitosti, které nejsou vztaženy jen na interpretaci biblických textů, ale také na osobní zkušenosti a duchovní cestu jednotlivce. Nicméně, je důležité, aby dialog na toto téma byl veden s respektem a otevřeností k názorům druhých.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek