Savier

Pokud budu celý život panic, je větší pravděpodobnost že se dostanu do nebe?

Bude mě mít bůh rád?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Ne, z křesťanského a historického hlediska je vyzdvihováno především jen ženské panenství, které je vnímáno jako čistota, mravnost apod. A to jen do svatby. Jinak nebylo dobře vnímáno ani když byla dlouhodobě neprovdaná (stará panna – bába).
U mužů se naopak očekávalo, že bude mít nějaké zkušenosti. A nebylo vnímáno moc dobře, když někdo zemřel jako panic (občas se umírajícím mladíkům – panicům sháněla nějaká žena, nejlépe se je ještě snažili na rychlo oženit… Ať si alespoň jednou za život vrzne a ať nezemře jako panic). Na mužské pohlaví bylo nahlíženo asi takhle: buď jsi dítě nebo muž. A panic za muže považován nebyl. Takže rozuměj, pokud byl dospělý, ale stále panic, nebyl vnímán jako muž a nebylo to nic pozitivního. Takže tak. Výjimky tvořilo katolické mnišství a některé rytířské řády (které to stejně moc nedodržovaly). K celibátu však musel být řádný důvod a pokud nejsi mnich sloužící Bohu nebo rytíř za Boha bojující – obojí bráno jako nejvyšší oddanost – pak k nějakému celibátu není/nebyl důvod a naopak to bylo bráno jako negativní. Impotent, neschopný, nezkušený, panic – na nic; nebyl to muž ani nějak plnohodnotný člověk. To spíš společensky. Ale pochybuju, že by ses zrovna tímhle Bohu zalíbil nebo si tím vysloužil Eden.
Církev/křesťanství to navíc vnímá i přírodně, chápe nutnost rozmnožování a taky i z toho důvodu existuje institut manželství. Zachování života, smysl života. Zasadit strom, postavit dům (v jiných – pouštních – verzích třeba vykopat studnu), zplodit syna. Zvelebovat pozemek, majetek, mít rodinu, starat se o ní a zabezpečovat ji. Množit se.

Další odpovědi
Drap

Neni větší
šance. Bůh má rád ateisty, protože ho neotravují blbostma

marci1

To by se mu asi nelíbilo. Bůh řekl ženě a muži, které stvořil: „Ploďte a množte se a naplňte zemi". 😄

cappuccino

Mozna se tam dostanes, ale budou te tam mit vsichni za blbce!!

da ny

Ne,
Nebi/Bohu, to je „fuk“.
Je to Vaše volba a nikomu do toho nic není.

Roman71

Vaše „panictví“ nemá na vstup do nebe žádný vliv.
Důležité je být zasvěcen pravému Bohu, patřit mezi omezený počet Bohem vyvolených a vytrvat ve službě až do konce pozemského života.

Disraeli

da ny, ale Bůh je docela vlezlý, On vidí vše. 🤣
Že je něco individuální, intimní a je to čistě věc dotyčného, tak to se týká spíš jen lidské společnosti (že do toho ostatním lidem nic není). Na Boha/bohy se to nevztahuje. To je taky pointa toho: Nebe – Peklo a vůbec posmrtný život a otázka, kam jde duše a kdo ji soudí… ;) Hodnotí se celý život, duše a celkově jaký ten dotyčný byl. A snad každé náboženství má posmrtný život a nějaké takové soudy, popřípadě automatický „soudní systém“ v podobě karmy a reinkarnace.

Takže to, že je to Bohu nebo Nebi fuk, není pravda. A je to v rozporu s křesťanstvím. Od toho by to nebyl Bůh a nebylo by Nebe, Peklo (případně Očistec), Ježiš, sv. Petr, Poslední soud, apod.