Avatar uživatele
annas

Podle klasika dlouhé rozmýšlení příležitost zabíjí. Myslíte, že to platí i pro nejstarší a nejkratší odpovědí Ano/Ne?

V tajence křížovky z 9. 6. 2018 v příloze Víkend MF Dnes jsou slova “Dlouhé rozmýšlení příležitost zabíjí”. která napsal římský dramatik Publilius Syrus.

Druhý citát „Nejkratší odpovědi Ano a Ne vyžadují nejdelšího rozmýšlení“. Jde o výrok slavného Pythagora
Zdroj: https://citaty­.net/citaty/18010-pythagoras-nejkratsi-odpovedi-ano-a-ne-vyzaduji-nejdelsiho-ro/

Co když

  1. někoho potom napadne, co měl říct předtím? Ano/ Ne, Ne/Ano?
  2. si někdo místo lhůty na rozmyšlenou vezme peníze a místo Ne odpoví Ano?
  3. někdo vícekrát měří, než řeže a příležitost mu uteče a další čekání jsou dlouhá?

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/adres%C3%A1%C­5%99-d%C5%99evo-ano-ne-p%C5%99%C3%ADle%C5%BE­itost-973992/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? vagra, Drap, fcoop, Kepler, independent před 2147 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Odpoveď byla označena jako užitečná

Po příliš dlouhém přemýšlení jsem se opravdu často dostal ke špatnému rozhodnutí a příležitost byla fuč. Když je rozhodování složité a nemůžu se rozhodnout, používám metodu admirála Nelsona: na papíře si vytvořím dva sloupce s argumenty pro ANO a NE. Rozhodnu se podle toho, kterých argumentů najdu víc. I když se nakonec stejně rozhodnu blbě, aspoň mám čisté svědomí, protože jsem se rozhodl systematicky a vědecky:-))
Nakonec jsem zjistil, že nejlepší je rozhodnout se rychle a instinktivně. Ale se mnou je potíž, často své instinkty neposlouchám…

Upravil/a: Kepler

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Souhlasím s klasikem. Myslím však že na odpovědích toto neplatí. Zde se odpovědi Ano/Ne, použvají většinou jen pro otázky bez jakékoli hlubší kvality, často i smyslu a významu, který by pro tazatele mohly mít.
V běžném rozhodování musím souhlasit i s druhým citátem. Takové odpovědi bývají jasné, jednoznačné bez případného"ale" možná a podobně,
1, I toto se dost často strává, bohužel platí vždy ta první odpověď, a pokud nebyla řádně promyšlena, může způsobovat i problémy.
2. V tomto případě se zpravidla jedná o pouhý kalkul.
3. Toto přesně sedí na první citát. To je právě to co zabíjí.

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek