Lgee

Podle jakého zákona by byl člověk odsouzen?

Pokud by někdo okradl na internetu 10000 různých lidi ze všech států světa, podle zákona které země by byl odsouzen?

Odpovědi
Rokio

Podle té země, ve které tento člověk žije a má zde trvalý pobyt.

ivzez

Podla zákona té země, ve které bude souzen.

@Rokio > vzpomeň si na vydání ruského hackera do USA.
Myslíš, že ho tam budou soudit podle ruských zákonů?

Herjulfson

Je otázkou jaké by měl občanství a „kde“ by ke skutku došlo.

  • Čech, který by to spáchal v ČR by byl souzen dle zákonů platných v ČR.
  • Pokud by Čech spáchal tento skutek v ČR a byl zadržen jinde, byl by souzen dle zákonů země kde byl zadržen.
  • Pokud by Čech spáchal tento skutek jinde a byl tam zadržen, byl by souzen dle zákonů země kde by byl zadržen.
  • Pokud by Čech spáchal tento skutek jinde a byl zadržen u nás, byl by souzen dle zákonů platných v ČR.

Vše shora uvedené nevylučuje souběžné procesy v jiných zemích. Z ČR by osoba s našim občanstvím nebyla nikdy vydána, ale v případě vycestování … Naopak z cizí země by mohla být taková osoba vydán ke stíhní do ČR v případě, že máme s daným státem nějakou dohodu o vydávání.