Kepler

Podle čeho se pozná, že je člověk starý?

Jedna z teorií je, že vzdechy, které původně vydával jen při sexu, teď vydává při každém pohybu. Nebo je to jinak?

https://pixaba­y.com/cs/photos/ta­nec-15-let-strana-%C5%A1aty-prom-%C5%A1aty-1147012/

Nejlepší odpověď
Ametyst

Vždycky je to jen údaj pro instituce a úřady: nemá to nic společného se skutečným věkem.

Další odpovědi
DoTazatel

Podle příznaků stáří: selhávání funckí a zhoršování zdravotního stavu, vrásky atpod.

Podle vrásek, šedin a plešetosti to taky nejde tak úplně poznat – někdo takový může být už od 30 a taky ho nebudeme považovat za starého.

Někdo může být „starý“ už v mladším věku a naopak, někdo, kdo má vysoký věk, může být pořád mladý. Za starého může být považovaný 60-letý člověk a tentáž člověk se může dožít 100 let… byl tedy 40 let starý? (to klidně může být jeden další život těch 40 let). Někdo může zemřít v 60 na „stáří“ a někdo na to stáří až ve 105 letech.
Podle mě je to hlavně otázka ducha a vůle člověka (kromě genetiky).

Za staré se většinou označují ty, kteří se blíží k věku aktuální průměrné délk života. Sám člověk ale může zemřít mnohem dřív nebo mnohem později (na to „stáří,“ tzn. selhání nějakých orgánů a živ. funkcí, které byly už „opotřebovány věkem“).

Osobně si pod starým člověkem představuji nějakého mrzouta, kterého omrzel život a všechno ho štve, se vším je nespokojený… a taky často nadává na svůj zdravotní stav a především na svůj věk — že to dává za vinu hlavně tomu věku. Jsou i usměvaví 80-letí „dědečkové“ nebo i 90-leté babičky věčně usměvaví, vlídní atd., u které kdyby je človkě poznal a jejich vitalitu, tak by je za staré nedokázal považovat (někteří z nich žijí i víc jak někteří mladí).

Stejně tak s věkem nepřichází moudrost… nic nepřichází s věkem, pokud se o to člověk sám nepřičiní.
Věk nerozhoduje.

Rokio

Když se člověk přestane učit a vzdělávat. Je jedno, jestli je mu 20 let, nebo 60 roků.

orwell

To je přece jednoduché. Když ti rodné číslo nic neříká, tak třeba podle toho, že tě pustí mezi 8:00 a 10:00 do Lidlu :)

autacek

Že si pro něj přijde covid?

Roman71

Starý?

Když odcházíš z návštěvy muzea a spustí se alarm 🙂

zbyndo

Tie vzdychy som si všimol,inak pozná sa pri činnostiach,ako nástup do električky,výstup je ešte bolestnejši,vtedy si tým vzduchom pomáha,ako karatista pri údere.No, už to nieje ten šmrnc a obratnosť,ako majú 20 roční

annas

Otázek v archivu je několik. Např. jedna z nich.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/od-jakeho-veku-povazujete-vy-osobne-cloveka-za-stareho

Roman71

Ametyst: Někde bylo napsáno tuším toto: „Stáří je stav mysli“

..on se ten mentální věk se skutečným často velmi rozchází.

aliendrone

Rokio>>> Překvapuješ mne (pozitivně) v krátké době už PODRUHÉ! :)

Rokio

aliendrone: Děkuji. To mám od chytré ivzez. Ta jednou poskytla tuto odpověď na takovou otázku.

EKSOT123

Po fyzické a výkonnostní stránce se stárnutí pozná bohužel velmi dobře. Ale chtěl jsem přihodit pár vzorků z humoristické zahrádky:
>Naštvaná babka říká sousedce: „Náš kluk o mně ve škole tvrdil, že mám doma originál Starého zákona s Mojžíšovým podpisem a věnováním.
>Je tak stará, že pamatuje Šemíka jako hříbě.
>Ten pamatuje Starou Boleslav, když byla ještě Mladá.
>Jó, to za našich mladejch let, když zrálo černý uhlí,…
>Tetička přinesla Petrovi k svátku atlas a povídá: „Toho si, Petříčku, važ. Je z doby mého mládí.“ „Teto a je v něm už Amerika?“

Kepler

Nebo jak říkal Vlasta Burian: Ta pamatuje maršála Radeckého, když byl ještě frajtrem!

led

Keplr, Kepler, že ste zabudol a nepočkal na odborné vyjadrenie toho prastarého aliendrona, len ukazuje, že už sa radíte medzi tých starých, ehmm, …

aliendrone

led>>> POTLESK!!! Je vidět, že jste nesmírně protřelá osoba (tedy MOC NEBEZPEČNÁ!), když jste příčinu odhalila hned z první. ;) :)

Osobně bych každého, kdo uzavře otázku za méně, než 24h aniž by byly odpovědi ve VŠECH aspektech dokonale vyčerpány poslal klečet do kouta na hanbu! Jenže tohle Keplerovi udělat? Tak nějak na to nemám srdce (popravdě, nemám ho vůbec), už jen proto, že Alzheimer hříchu nečiní, tak mu i tu hvězdu dám. ;) :D :D

briketka10

..taky podle toho, jak se cítíš 😁
„Starý jsi věkem, ale mladý duchem“
..vzdechy neřeš..

zjentek

kDYŽ SEX S PORNOSTRÁNKOU JEJ UŽ „NENAKOPNE“ K JEŠTĚ LEPŠÍM SEX. REALIZACÍM A ZAČNE BÝT UNAVENEJ UŽ V TÝHLE FÁZI!

Kajoch

Velmi individuání pohled na stáří…i mladý člověk se může cítit stár.O těch, věkem starých,kteří si věk nepřipouští se nebudu raději vyjadřovat…většinou jde o komické figury.Čest vyjímkám:)