Ronnie3697

Dá se podezření z přestupku způsobeného stáním vozidla vyřešit pouze domluvou, nebo mi striktně dají nějakou pokutu?

Městská policie vás upozorňuje, že jste podezřelý z přestupku dle § 125c zákona č. 361/2000 Sb. (§§ 46, 47 zákona č. 200/1990 Sb.), který byl spáchán stáním uvedeného vozidla… (údaje o autě, termín vyřízení a kam se dostavit).

Koukal jsem na internet, ale jsem z toho jelen a nenašel jsem konkrétní přestupek, který jsem udělal.
Mám tři otázky, auto je psané na strejdu, můžu na policii dojít já, nebo tam musí jí majitel auta, tedy strejda (vyřešil bych to papírem, na kterém mi předává plnou moc)? A další věc, píšou tam, že jsem podezřelý. Má s tím někdo zkušenosti? Dá se to vyřešit pouze domluvou, nebo mi striktně dají nějakou pokutu, a pokud ano, do jaké částky to tak dávají? A poslední otázka, co přesně jsem udělal špatně, mohl by mi to někdo najít? Děkuji

EDIT: Tak nakonec to dopadlo dobře, pokuta za špatné parkování 300,– Každopádně díky za reakce.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

neoprávněně stojí s vozidlem na parkovišti vyhrazeném pro vozidlo označené parkovacím průkazem pro osoby se zdravotním postižením nebo v rozporu s § 67 odst. 4 neoprávněně použije parkovací průkaz pro osoby se zdravotním postižením při stání nebo při jízdě

Další odpovědi
anonym

Bylo na vás spácháno bezpráví?Dostal ste „botičku“?No jo, jste v ČR…

tforro

Před lety jsem měl perfektní výmluvu, kterou jsem vždy úspěšně použil v několika městech.
„Auto vypovědělo službu a přestalo jet. Zastavil jsem u krajnice, abych nepřekážel provozu na pozemních komunikací. Na místě jsem zjistil, že mi vůz nedobíjí autobaterii, proto jsem se vydal na benzínovou pumpu přes celé město pro novou a po její výměně jsem bez zbytečného odkladu místo opustil.“

cukrar

přetupek to může být různý, který se nevejde do popisu 361/2000
uvedené §§ jsou:
§ 46
Ostatní přestupky proti pořádku ve státní správě a přestupky proti pořádku v územní samosprávě

(1) Přestupkem je porušení i jiných povinností, než které jsou uvedeny v § 21 až 45, jestliže jsou stanoveny zvláštními právními předpisy včetně nařízení obcí, okresních úřadů a krajů.

(2) Přestupkem proti pořádku ve věcech územní samosprávy je porušení povinností stanovených v obecně závazných vyhláškách obcí a krajů vydaných na úseku jejich samostatné působnosti.

(3) Za přestupek podle odstavců 1 a 2 lze uložit pokutu do 30 000 Kč a za přestupek podle odstavce 2 lze spolu s pokutou uložit zákaz pobytu.
Přestupky proti veřejnému pořádku

§ 47

(1) Přestupku se dopustí ten, kdo

  1. neuposlechne výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci,
  2. poruší noční klid,
  3. vzbudí veřejné pohoršení,
  4. znečistí veřejné prostranství, veřejně přístupný objekt nebo veřejně prospěšné zařízení anebo zanedbá povinnost úklidu veřejného prostranství,
  5. úmyslně zničí, poškodí, znečistí nebo neoprávněně odstraní, zamění, pozmění, zakryje nebo přemístí turistickou značku nebo jiné orientační označení,
  6. poruší podmínky uložené na ochranu veřejného pořádku při konání veřejných tělovýchovných, sportovních nebo kulturních podniků anebo v místech určených k rekreaci nebo turistice,
  7. jako návštěvník před zahájením organizovaného sportovního utkání, v jeho průběhu nebo při jeho zakončení má obličej zakrytý způsobem ztěžujícím nebo znemožňujícím jeho identifikaci,
  8. poškodí nebo neoprávněně zabere veřejné prostranství, veřejně přístupný objekt nebo veřejně prospěšné zařízení,
  9. neoprávněně založí skládku nebo odkládá odpadky nebo odpady mimo vyhrazená místa.

(2) Za přestupek podle odstavce 1 písm. a) až c) lze uložit pokutu do 5000 Kč, za přestupek podle odstavce 1 písm. d) pokutu do 20000 Kč, za přestupek podle odstavce 1 písm. e) a f) pokutu do 3000 Kč, za přestupek podle odstavce 1 písm. g) pokutu do 10000 Kč a za přestupek podle odstavce 1 písm. h) a i) pokutu do 50 000 Kč a za přestupek podle odstavce 1 písm. b), c), d), f), g) a h) lze spolu s pokutou uložit zákaz pobytu.

(3) Dobou nočního klidu se rozumí doba od 22. do 6. hodiny. Obec může obecně závaznou vyhláškou nebo rozhodnutím vydaným na základě obecně závazné vyhlášky stanovit výjimečné případy, zejména slavnosti nebo obdobné společenské nebo rodinné akce, při nichž je doba nočního klidu vymezena dobou kratší nebo žádnou.

  1. podezřelý proto, že neví, kdo to způsobil.
  2. záleží, co je Vám kladeno za vinnu.

Kryšpín

Možná jste parkoval v zoně bez povolení, případně zakrýval dopravní značení, neb byla zjištěna závada na vozidle. Jste podezřelý poněvadž vozidlo může být odcizeno a majitel, neb provozovatel proto nemůže být pokutován. Dojděte na policii sám, strýc nic neprovedl, pokuta bude přiměřená, pokud se budete chovat a obhajovat slušně a rozumně.

Danina65

Všechno je o lidech…Pokud se chováte slušně, a nenarazíte na blba okresního formátu, pak je možná domluva.

terry

tforro > pokud auto nedobíjí, nepřestane jet, jak píšeš. Po snížení kapacity autobaterie se sníží svítit světel až přestanou svítit zcela, přestanou fungovat stěrače, blinkry atd., auto ale jede.
Ani pomahači nejsou úplný tupci.

tforro

Přesněji: Řídící jednitka a zapalovaní dokážou pracovat do poklesu napětí v palubní síti do 8v. Pod těchto 8v řj jednotka nedokáže korektně zpracovávat signály z čidel, ale především zapalování nedokáže hodit jiskru. No a bez dobíjení se dá ujet bez světel třeba i 100km, ale náhoda chtěla, aby se ta baterie vybila přesně v tomto městě a v této ulici…:-). Nebo se dá argumentovat roztrhlým klínovým řemenem, na kterém je vodní pumpa a musel jsem OKAMŽITĚ zastavit, protože bych to uvařil.

Oni sice tupci nejsou, ale já vím jak jim odpovídat na všetečné otázky. Samozřejmě že neparkuji schválně kde se nemá, ale vzhledem k místním podmínkám to někdy člověk musí risknout. Nikdy jsem pokutu za parkování nedostal, protože mám dobrou výmluvu a jednám s pomahači slušně.