iceT

Podarilo se nekdy i vam neco podobneho?

http://www.no­vinky.cz/koktej­l/214040-fotograf-zmackl-spoust-kdyz-do-sochy-svobody-uhodil-blesk.html

Nejlepší odpověď
mosoj

Mně ne, ale je hodně fotografů kteří mají podobné záběry.
Ono je to trochu jinak. Fotograf jde se záměrem fotit blesky při bouři. Na to se používá trochu jiná technika než obyčejná momentka.
Nastaví se doba expozice třeba 10 s a foťák zaznamenává vše co se odehraje v průběhu těchto 10 sec ( foťák je samozřejmě na stativu a zaostřeno ručně na nekonečno). A takto se to opakuje ( dokonce automaticky) pokud je bouře, nebo dokud to fotografa baví.
Dotyčný měl jenom štěstí, že blesk uhodil zrovna do sochy svobody. Takže to není o tom že zrovna v tento moment zmáčkl spoušť.