Dury

Podání žaloby. Důvod – křivé obvinění.

Prosím Vás, co nejvíc lidí mi prosím poraďte, jak probíhá podání žaloby z důvodu křivého obvinění, nechci to nechat jen tak plavat a chci se bránit. Vím že mám zajít na policii v místě svého bydliště, ale pokud s tím máte někdo nějaké zkušenosti, dejte prosím Vás vědět. Co nejdelší a co nejobsáhlejší odpovědi. Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Dury , jestli me neklepne pepka z mych deti , tak z vas jo. 🙂 Kazdy pripad je jiny , kazda policie jedna jinak ( bohuzel ) … jestli chcete podat tresni oznameni za pomluvu , dojdete si tam a vse reknete jim , tak jako nam 🙂 a pak uvidite. Nemuze vam dopredu nikdo rict , jak to dopadne. Muzou to pak odlozit jako tvrzeni proti tvrzeni .. pro nedostatek dukazu … ja bych se na to vypr… , kdyby jsme kazdeho meli udavat pro pomluvu . Vsechno za tyden uvidite jinak – tedy mozna. Povzneste se na to. Nebo zkuste promluvit s tim clovekem . Je to ale mozna moje naivita… -iv- PROMINTE . 🙂

Další odpovědi
GM

Taky bych to nechala plavat. Čím víc se s h.v..m mažeš, tím víc smrdí.

atriplex

Křivé obvinění přichází v úvahu pouze tehdy, pokud pachatel do protokolu u policie nebo soudu uvedl takové nepravdivé údaje, na základě kterých vám bylo sděleno obvinění z některého z trestných činů. Pokud vám obvinění sděleno nebylo, nejedná se o křivé obvinění.

Pokud máte na mysli pomluvu, tak je zde nutné vážné poškození vaší cti, což však v praxi znamená, že vás díky pomluvě vyhodili z práce, rozvedla se s vámi manželka a podobně.

V ostatních případech vás policie odkáže na místně příslušný obvodní či okresní soud s odakzem, že se můžete bránit v občanskoprávní žalobě. A zde bych bez právníka nic nepodnikal.

Teď jsem si přečetl předchozí dotaz ohledně „plakátů gay“. Zde křivé obvinění ani pomluva nepřichází v úvahu. Onen člověk JEN vyslovil podezření a je na policii, aby jeho podnět prověřila. Jedná se o běžný postup, kdy se policie vždy ptá: „Na koho máte podezření“. Sdělte při výslechu policii svou verzi a tím je to vyřízeno. Žádnými vašimi odvetnými kroky, se policie nebude zabývat – tedy podáním trestního oznámení. Něco jiného by bylo, kdybyste však onoho člověka třeba zmlátil…