Avatar uživatele
tom:-)

Jedná se o křivé obvinění?

Dobrý den již delší dobu se v naší bytovce dějí divné věci poničené kola atd. Do této doby vše bylo únosné než se někdo zaměřil na jednoho nejmenovaného majitele (X) bytu a začal mu lepit nebo jiným způsobem ničit zámek a dělat jiné naschvály. Tento majitel X si celou dobu myslí , že vše dělám já. Ke každé věci byli panem X přivoláni policisté a vše sepsali a zdokumentovali. Pokaždé jsem se musel dostavit na služebnu a podat vysvětlení. Včera jsem byl opět na služebně podat vysvětlení, a když jsem se zeptal, co se zase přihodilo tak mi bylo sděleno, že panu X někdo poničil zámek a opět uvedl, že má problémy jen se mnou. Nejvíce mě ale naštvala sepsaná zpráva na místě policií ČR kdy pan X sdělil PČR že již v minulosti jsem mu zámek u bytu zalepil a poničil. Chci se proto zeptat jestli na pana X mohu podat trestní oznámení na PČR za křivé obvinění? Děkuji

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? mojitek před 4040 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Trestní oznámení podat můžeš. Otázkou zůstává jak bude vyřešeno

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mojitek

Pokud jste nebyl usvědčen z toho,že jste mu už někdy ten zámek poničil,tak pan X lže a v tom případě rozhodně na něj trestní oznámení podejte( křivé obvinění,ochrana osobnosti nevím přesně).To,že se pan X „domnívá“ že jste to udělal Vy ještě neznamená že jste to Vy udělal. Podejte na něj trestní oznámení a důkazní břemeno bude na něm aby dokázal že jste to byl Vy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JájsemRaibek

Divím se policii, že zápis sepsala tak jak uvádíš, jelikož tím defacto nahrála tobě a ty můžeš tr. oznámení podat.
Pokud by mně někdo poškodil zámek a ptali by se, zda mám na někoho podezření, sdělil bych do protokolu asi toto: „Nevím kdo to udělal, v minulosti jsem měl problém s panem Tom:-), ale nevím zda to udělal“.
Pokud však sdělil, že jsi mu v minulosti zámek poškodil a nic z toho ti nebylo prokázáno, neváhal bych ani minutu a tr. oznámení pro křivé obvinění bych podal na základě jeho výpovědi. Pokud to řekl, tak jak to je popsané, nevykroutil by se z toho.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek