blod

Obvinění …

jakou ma policie lhutu na zdeleni bvyneni odedne spachani trestneho cinu pokud znaji pachatele?

Nejlepší odpověď
baghira

Trestnost činu zaniká uplynutím promlčecí doby, jež činí

  1. dvacet let, jde-li o trestný čin, za který tento zákon ve zvláštní části dovoluje uložení výjimečného trestu a trestný čin spáchaný při vypracování nebo při schvalování privatizačního projektu podle zákona č. 92/1991 Sb., o podmínkách převodu majetku státu na jiné osoby, ve znění pozdějších předpisů,
  2. dvanáct let, činí-li horní hranice trestní sazby odnětí svobody nejméně deset let,
  3. pět let, činí-li horní hranice trestní sazby odnětí svobody nejméně tři léta,
  4. tři léta u ostatních trestných činů.

Do promlčecí doby se nezapočítává

  1. doba, po kterou nebylo možno pachatele postavit před soud pro zákonnou překážku,
  2. doba, po kterou se pachatel zdržoval v cizině,
  3. zkušební doba podmíněného zastavení trestního stíhání.