maschin

Počítají se cizinci do počtu obyvatel?

Žije u nás asi 500 tisíc cizinců. To jsou teda lidé, co tu mají nějaký druh legálního pobytu, ale nejsou občané ČR. Když si někde přečtu, že ČR má přes 10,5 milionů obyvatel, tak těch 500 tisíc je v tom započítáno nebo není?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud mají trvalý pobyt a legálně zde žijí, tak ano.

Další odpovědi
dubraro

Když se mluví o obyvatelích, jsou započteni. Když se mluví o občanech, tak nejsou.

Mc Merkurion

… obyvatel danou zemi obývá, naopak mnoho občanů ČR u nás nebydlí …