Avatar uživatele
dgfdgf

S kterým procesorem si mám koupit počítač na hraní her?

Už vás tady dlouho obtěžuju dotazama na počítač, ale už to snad brzo skončí.

Čtyřjádrovej rocesor Intel Core i5–7400 je lepší než Intel Core i5–2500K? Asi je to novější model, že?

Zajímavá 0 před 2411 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

M6502
Pokud máš vůči dané skupině averzi, můžeš zkusit Z80, neboM6510 😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
independent

Prostě řekni v obchodě že to chceš na hry, já to tak udělal a je to paráda, ale stál 30k

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mzm

Co na hraní raději nějakou konzoli?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Muffz

2500k jsem kupoval kdesi před šesti lety, v té době to byla novinka a pecka jak blázen. 7400 není na trhu ani rok, má novější technologie, Kaby Lake architekturu (2500k má už dost starý Sandy Bridge). 7400 podporuje DDR4 paměti.

7400 je jasná volba. Když přetaktuješ 2500k, tak se dostaneš na stejný, možná i větší výkon, ale ty technologie chybí a do budoucna budou limitovat. Navíc každé přetaktování snižuje životnost CPU.

Vůči independentově odpovědi mám pár výhrad – často ty PC skládají brigádníci, kteří jsou schopni tam dát úplné kraviny (třeba nadupanou grafárnu, ale základní desku, jejíž sběrnice nedosahuje rychlosti grafárny a omezuje ji). Že na CPU narvou boxovaný chladič nebo špatně nanesou teplovodivou pastu radši nemluvím. Způsob zapojení, vedení kabelů, že brání průchodu vzduchu a jsou tam naházené hala bala, to je další pohádka. A ještě ti zapečetí case, takže se nemůžeš podívat, co tam vůbec stvořili, a když plombu porušíš, tak ztratíš nárok na záruku. Ne, díky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek