dgfdgf

S kterým procesorem si mám koupit počítač na hraní her?

Už vás tady dlouho obtěžuju dotazama na počítač, ale už to snad brzo skončí.

Čtyřjádrovej rocesor Intel Core i5–7400 je lepší než Intel Core i5–2500K? Asi je to novější model, že?

Nejlepší odpověď
Dochy

M6502
Pokud máš vůči dané skupině averzi, můžeš zkusit Z80, neboM6510 😉

Další odpovědi
independent

Prostě řekni v obchodě že to chceš na hry, já to tak udělal a je to paráda, ale stál 30k

mzm

Co na hraní raději nějakou konzoli?

Muffz

2500k jsem kupoval kdesi před šesti lety, v té době to byla novinka a pecka jak blázen. 7400 není na trhu ani rok, má novější technologie, Kaby Lake architekturu (2500k má už dost starý Sandy Bridge). 7400 podporuje DDR4 paměti.

7400 je jasná volba. Když přetaktuješ 2500k, tak se dostaneš na stejný, možná i větší výkon, ale ty technologie chybí a do budoucna budou limitovat. Navíc každé přetaktování snižuje životnost CPU.

Vůči independentově odpovědi mám pár výhrad – často ty PC skládají brigádníci, kteří jsou schopni tam dát úplné kraviny (třeba nadupanou grafárnu, ale základní desku, jejíž sběrnice nedosahuje rychlosti grafárny a omezuje ji). Že na CPU narvou boxovaný chladič nebo špatně nanesou teplovodivou pastu radši nemluvím. Způsob zapojení, vedení kabelů, že brání průchodu vzduchu a jsou tam naházené hala bala, to je další pohádka. A ještě ti zapečetí case, takže se nemůžeš podívat, co tam vůbec stvořili, a když plombu porušíš, tak ztratíš nárok na záruku. Ne, díky.