jechoutan

Velké kolísání FPS. Čím je to a jak se to dá řešit ?

Dobrý den, koupil jsem si notebook asus k75vj-ty060h. Při hraní her i na nejnižší detaily se hra sem tam seká. Někdy mám FPS třeba 100, ale někdy třeba 5. Velice kolísá a nevvím co s tím. Grafická karta by to zvládat měla spíš se obávám procesoru. Je to 2 jádro 2,4 GhZ ale je tam cache myslím 512 kb. Můj kamarád má cash 2 MB a nemá žádný problém. Chtěl bych se zeptat jaké jsou možnosti. Např. jestli se u NTB dá vyměnit procesor za lepší nebo v čem by mohla být chyba atd. Velmi děkuji. Krásný den

Odpovědi
cochee

Možnosti už jsi propásl. Na hry sis měl koupit nebo postavit stolní PC, ne notebook. Procesor se u notebooku vyměnit někdy dá, někdy nedá; pokud dá, nečekej, že bude možnost tam strčit třeba 2× výkonnější procesor, to určitě ne. Takový noťas podporuje třeba 2–3 modely CPU, které se od sebe liší jen minimálně. Navíc je tak snadno neseženeš – určitě ne v maloobchodě. CPU pro notebook neseženeš tak snadno jako CPU do stolního PC.

mrNikelou

Ahoj mám stejný PC a ano dá se koupit jiný procesor a stále zjišťuji jaký přesně pro tenhle notebook by měl na 100% fungovat a na konci máš info o pc kde jsou i podporovaný procesory (4) který fungujou ale pokud si to vyměníš tak ztracíš záruku takže opatrně ;)
http://www.asus­.com/Notebook­s_Ultrabooks/K75VJ/#spe­cifications

jaryn66

zrovna jsem to taky řešil, přeinstaloval jsem ovladače ale stále mi FPS kolísalo z 30 na 5 a pořád dokola, nic nepomohlo až dneska, rozebral jsem noťas, vysál ho vyndal HDD a RAM, dal dohromady a pod noťas jsem dal chladící podložku s ventilátory, heuréka. ono to vtom malém šasi dost hicuje, takže chladit, ten procesor se po přehřátí podtaktuje, schladí a najede, a stále dokola. konkrétně mě to hodně potrápilo na Armored Warfare, hra není optimalizována na více jader procesoru a tudíž žhaví pouze jedno vlákno, taky není na škodu nastavit ve win. spřažení s jiným jádrem které není vytížené systémem, toto mi opravdu pomohlo, zdarec jarda. oprava teď jsem to zkoušel, ubral jem dva jádra ve spřažení a FPS šlo dolů takže spřažení nechat, možná to jede na více jader, když jsem se díval na využití prostředků při hře tak je CPU vytíženo na 85%, takže maká jako blázen a taktovaní se vyšplhá na 2,8GHz mám taky procesor i7.