dodole

Chci si koupit notebook na domácí použití. Poradíte prosím?

Chci si koupit notebook na domácí použití. Jako např. Prohlížeč, aplikace od Microsoftu (Excel,word,po­werpoint) , nějaké Ty hry (Metin2,Counter strike , apod. Moc nenáročné hry).
Zde je menší popis Notebooku:3-Jádrový Procesor: AMD Phenom N830 2,1 Ghz
Operační paměť RAM: 4 GB DDR3
Grafická karta: AMD Radeon HD 5470 s 512 MB vlastní paměti + 1,8 GB sdílené
Pevný disk: 250 GB
A ještě bych se chtěl zeptat,jak to funguje u grafické karty ( Sdílená a vlastní paměť? ) . Zda by bylo s výše uvedenými parametry hrát/surfovat/dělat prezentace,aniž by se notebook sekal? Předem děkuji za každou odpověď:-).

Odpovědi
postcd

nemyslím si že by 3 jádrový CPU nestíhal novější hry, všechno dobré, otázka je ta grafika zda je dostatečná. googli (google.cz) si systémové požadavky těch her, které chceš hrát a dívej se hlavně na grafiku. jinak taky googli ty hry a k tomu dej jméno grafiky, kterou uvažuješ koupit, třeba: Metin2 Radeon 5470

gecco

Vezmu to od konce…
Sdílená paměť grafiky znamená, že grafika používá pro svou práci část RAM (vlastní paměť – grafika má paměť dedikovanou). V tomto konkrétním případě bude grafika ukusovat část RAM (pokud jí nebude vestaněných 512 MB stačit.
Disk 250 není nic moc, ale běžně bude stačit.
CPU a RAM – na browsdání, kancelářské aplikace, přehrávání videa… je to dostatečné…
Pokud jde o hry – každá má v popisu uvedenu minimální a optimální HW konfiguraci, takže se koukni na ty, které tě zajímají.