Pochází kubánský dort z Kuby?

Zajímalo by mě,jestli kubánský dort je cukrářský výrobek původem z Kuby nebo je to jen název dortu. Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Na Kubě pečou podobné dorty plněné čokoládovým krémem, zdobené šlehačkou.

Našla jsem, že je to dort podobný pařížskému, který patří k nejstarším dortům. Tmavý kubánský dort se objevil již za první republiky, ale tradice se obnovila později.

Na Kubě se zpravidla dorty s banánem pečou, ale světlé.

Recepty na dorty jsou podobné, záleží na krému, druhu šlehačky, krému atd.
,
Někde jsem četla, že čokoládový dort upekli naši cukráři na počet tehdejšího kubánského vůdce Fidela Castra, když v 70. letech navštívil Prahu.

Takže český recept s banány, upečený u nás určený pro Kubánce, tedy kubánský dort. Je dort inovovaný.

Ale prvního cukráře jsem nenašla.