Avatar uživatele
Kepler

Po které lihovině jste se otřásli hnusem a která vám naopak pohladila chuťové pohárky?

Každý máme jiné chutě, já osobně nemusím žádné whisky, bourbony ani koňaky, ale takový Magister nebo kvalitní vodka, to už je jinší kafe…

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? Alesh, marci1, dubraro, aliendrone, Hufnágl před 1281 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Vyloženě mě nechutnala Żubrówka, originál se stéblem a pak ještě měl kdysi kdosi nějaký čínský humus. Naopak mě mile překvapila jedna balkánská kdoulovice, velmi dobrá rakija plné chuti. Z tuzemských můžu Magistra, to je velmi dobré pití, naopak vůbec nemusím Becherovku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Nejlepší chuťovka, i když to má hodně % , je Tatranský čaj. Kdo nepil, jako by nebyl. 😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Lihoviny? Eh, doba kdy jsem v pohodě zvládal chlastat první ligu zmizela v propadlišti zapomnění. (Řídil jsem se tvojí slavnou příručkou a nepil jen med a asfalt, bo tečou moc polamu). ;) :)

Vzpomínám, že na vojně někteří lemtali Iron smíchaný se žlutým Vitacitem (krásně to po smíchání jedovatě zezelenalo), na zkoušku jsem si ze zvědavosti cucnul. To se vážně nedalo ani tenkrát. (Jim to jako zaměstnancům plzeňského pivovaru (alkáči jaxviň!) zvyklých na svých 30 denně nevadilo, hlavně že v tom nějaký líh byl. Stačil mi jediný lok a pamatuji si to DODNES!)

Mám v příbuzenstvu „paliče“ (vícero), Moraváci slivku UMÍ (a dobrou), zato experimentální výroba pocházející z oblasti krušnohoří je RIZIKOVÁ záležitost. Někdy se to dá, jindy máš alespoň lihové mořidlo či lihový čistič oken. Rodinný název pro tyto experimentální produkty (pálené snad ze VŠEHO, co se nachomýtne) > „strejdovice“ asi mluví za vše. ;) :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Justin1

Nepiji žádné lihoviny, liguére ani víno, jenom pivo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Kdysi, před skoro padesáti lety jsem to „přepísk“ s Gruziňákem. Od té doby mě bylo blivno, jen když jsem viděl tu flašku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

1/ Turecká Rakija (Yeni), přímo v Turecku.
2/ Kvalitní rum, třeba Diplomatico.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hufnágl

Co nemusím jsou lepidla a gořalku pod 38 voltů. Zhnusila se mi výčepní lihovina-obsíkačka. Poslední dobou mám v oblibě Starou mysliveckou, i když není to, co bývala. A taky nepohrdnu kvalitní, polskou a ruskou vodkou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Pro mě nepitelné jsou ouzo, pastis, rakija. Z našich mám rád fernet (ne citrus) a mysliveckou, z cizích irskou nebo kanadskou whiskey. Za mlada jsem pil všechno co teklo.

Upravil/a: Emefej

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Alesh: slyšel jsem, ale dosud neochutnal. Přece jenom je to na důchodce docela pálka.

před 1281 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Na doporučení piju 52 %, viz https://desti­laty.heureka.cz/ta­tratea-52-original-0_7-l/
Tak já ti ho objednám a zaplatím, kam to chceš poslat?

před 1281 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Mají to u nás v Kaufu. To víš, já ti napíšu adresu a ty to všude rozkecáš 🙂 Ale možná si to koupím k oslavě své sedmdesátky. Čaj je pro důchodce to nejlepčí!

před 1281 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Jenom pěknejm ženskejm bych tu adresu předal. 🙂 Hele, já to bral jako hec, kdybys na něj býval byl přistoupil, tak bych ti ji fakt asi poslal… když jsou ty Vánoce za rohem. 🙂 Diskrétnost zaručena, navíc to ani nemusela být adresa domů, ale třeba jen na Zásilkovnu (dobře, město bych tím zjistil).
Hele, to se plácni přes kapsu, zas takový ranec to není, fakt je do dobré pitivo! Pěkně zahřeje, neoklepeš se ani trochu, i když to má teda „volty“ fest. Fakt mňamka, neznám nikoho, komu by to nešmakovalo, když to ochutnal. I báby si dají a stačí pár panáků… 😉

před 1281 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek