Avatar uživatele
annas

Platí? Urážkami druhých se zakrývá vlastní hloupost a skryté pochybnosti o sobě. Luk stále napnutý pozbývá síly.

Milo Mahdall
https://citaty­.net/citaty/2062310-milo-mahdall-zesmesnovanim-druhych-zakryvame-vlastni-hloupost-a/

Italské přísloví
https://citaty­.net/citaty/1984054-italske-prislovi-luk-stale-napjaty-pozbude-sily/

https://pixaba­y.com/cs/illus­trations/amazo­ne-%C5%BEena-bojovn%C3%ADk-hrdinka-613708/

--
Omlouvám se za zvolený obrázek, není to pravé ořechové, překlikla jsem se.

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? led, vagra, Drap, paul1, dust8, anonym před 1114 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kelt

Nebo Pes, který štěká, nekouše. Prázdný sud nejvíce duní.
No a nevím, zda v tom nemáme vidět obrazně to, že malá česká země se nebude bát ruského obra.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

Víc platí, že urážkami druhých se odhaluje vlastní hloupost. Záleží i na tom, kdo s urážkami začal. Protože ten, kdo si začne, má dostat po papuli, to vědí už malé děti na pískovišti . V poslední době se nějak překlápí příčina a důsledek.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Asi ne bezvýhradně, ale myslím že platí. U luku platí na 100%. Pokud pomineme luky z moderních a umělých materiálů, tak to platí bez výhrady Žádný, kdo používá luk z přírodních materiálů ho nenechává nikdy napnutý, pokud nestřílí. Po skočení vždy povolí tětivu a při příští příležitosti opět napíná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Pochybovat sám o sobě může být prospěšné, člověka to nutí přemýšlet o sobě a snažit se v někerých směrech zlepšit.
Na druhé straně vede některé jedince k tomu, že záměrně druhé ponižuje, manipuluje, nebo citově vydírá, aby v nich vyvolal pocity méněcennosti a závislosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mr. Marek

Já myslím, že platí. Nedostatek argumentů často spěje k osobním urážkám a vulgaritám, které prostě a jasně shází diskuzi. Sociální sítě jsou toho nejlepším důkazem, v reálu už by si to lidé tolik nedovolili. Kultivace, slušnost je nedílnou součástí diskuze.

PS: Ten obrázek mi nepřijde zrovna hoden k otázce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Skúsim nebrať otázky doslovne, ale významovo.

1 „Urážkami druhých…“
Ak na ceste zablúdite – múdry hľadá cestu, východisko zo situácie, hlúpy však hľadá vinníka

2 „Luk stále napnutý…“
Ak neustále žijete pod tlakom, počúvate výtrahy, jednoducho si zvyknete a nevšímate si to, rovnako ako luk so stále napnutou tetivou stráca svoju pružnosť.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
L.G.

Místo luku se spíše přepíná tětiva pečlivě tutlanýho mindráku, nejpravděpodobněji méněcennost… za radikálním křídlem postojů pacifistů většinou stojí „modrá knížka“ apod., pozn.mám modrou knížku, ale nejsem pacifista🙃

před 1112 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Jde o přísloví, takže musíte brát jako nadsázku.

před 1112 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Bod dávám jako poděkování. Jde o názor, který se může lišit jeden od druhého.

Děkuji.

před 1113 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ad Kelt,

domníváte se, že pes, který štěká, nekouše, když reaguje urážkámi? Když uráží, takže přece kouše.

Prázdný sud … je o hlouposti, takže to se k jedné části citátu hodí.

před 1113 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

annas, niekedy je lepšie nechať otázku bez ilustrácie.

před 1114 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Jak jsem zmínila, kvůli obrázku jsem otázku „smazala“, ale bohužel po druhé se také nezadařilo. I když jsem obrázek zmenšila, stále je velký.

před 1114 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ach jo, nedopsala jsem větu. Ale bohužel jsem stáhla ten špatný.

před 1113 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Mr. Marek,

vložila jsem otázku, smazala ji kvůli obrázku. Vložila jsem otázku znova, opět jsem vybrala stejný.

před 1114 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek