annas

Platí? Stárnutí nezpůsobuje věk, ale opuštění ideálů. Lze k jejich naplnění mít křídla a najít místo, odkud vzlétnout?

Karolina Světlí, E. Hemingway (upraveno)
https://citaty­.net/temata/i­deal/?page=2
https://azcita­ty.cz/karolina-svetla/28608/

Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2015/04/23/22/05/hum­mingbird-736890_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
led

Nie. Stárnutie začína narodením. 🙂
len si všimnite, že v niektorých jazykoch sa nepýtajú: koľko máš rokov, ale ako si starý/stará
Ak prestávame vidieť budúcnosť vo svojom živote a sme pesimistickí, má to vplyv aj na náš organizmus, ktorý začína upadať – „rýchlejšie stárnuť“ a tak môžme vidieť aj vekovo mladých starcov. Na druhej strane optimisti žijúci plným životom akoby ani nestárli, napríklad najstarší maratónec:
„Beh bol pre Singha cestou z depresie po tragickej smrti najstaršieho syna. Ako 84-ročný sa presťahoval do Anglicka a začal behať.
"Nechcem počuť slovo dôchodok. Stále dokážem behať a naskočiť na autobus,“ povedal pre denník Hindustan Times v roku 2013. Bežeckú kariéru ukončil ako 102 ročný

Čítajte viac: https://sport­.sme.sk/c/671321­6/najstarsi-maratonec-sveta-odchadza-do-dochodku-bude-mat-102-rokov.html

Další odpovědi
Ametyst

Pochybuji, že svraštělá pleť a bílé vlasy jsou výsledkem ztráty ideálů. 🙂

dudu

Odpovím slovy babičky, která si to přes silnici rázovala mimo přechod. Policistovi, který ji napomínal slovy „stařenko a po přechodě by to nešlo“ odvětila „ále šlo chlapče šlo, jenže ta chuť už néni“!

Drap

Pokud je člověk ještě zdraví, tak určitě. Ovšem nemoci, které nás většinou s přibývajícím věkem onemocní, většinou dost brzdí počáteční rozběh, aby člověk mohl vzlétnout, ale u při závažných chorobách to asi jde. Nebo alespoň já se o to snažím. Nejdůležitější je nevzdat své sny a bojovat až do konce.

aliendrone

Tak znám dost předčasně zestárlých mlaďasů. Kyselé okurky mám rád jen nakládané, v lidské podobě je nemusím.
Na druhou stranu existují i „forever young“ zamrzlí puberťáci, to vím dobře. Jsem jedním z nich. ;) :D :D

Ideál je ideálem proto, aby NEBYL naplněn. Jinak by to už nebyl ideál, ale realita, no ne? ;) :)

annas

Ametyst,

samozřejmě, že vrásky jsou příznakem stárnutí. Ale je to individuální.

Jenže citát je třeba brát s nadsázkou.

Stáří přece není nemoc, je to stav, s nímž je třeba se smířit. Není správné rezignovat na vše kolem, ale je třeba být aktivní., vyrovnat se se svým věkem.

annas

Vnější stránka – tvář může být vrásčitá, ale je důležité, aby ta vnitřní, tedy srdce, bylo „bez vrásek“.