annas

Den Slunce. Platí, že východ slunce přináší nové možnosti těm, kdo neztrácejí víru v sebe a kráčejí s hlavou vzhůru?

Autorem originálu je Alfonzo Newton Benn – citát je r.

Zdroj: https://citaty­.net/citaty-o-slunci/?page=

Jedním z hlavních důvodů, proč vznikl tento den je význam sluneční energie pro planetu Země jakožto hvězdy, která je nejblíže naší planety. Slunce nám dodává energii a probouzí vše živé. Jeho životodárnou sílu si připomínáme právě v 3/5, který je stanoven jako Den Slunce.

http://svatky­.centrum.cz/svat­ky/vyznamne-dny/den-slunce-68/
--

Obrázek

https://pixaba­y.com/photos/wo­man-happiness-sunrise-silhouette-570883/

Rada neznámého autora:

„Buď statečný jako slunce. Navzdory všemu trápení na světě, vychází slunce každé ráno."

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/3281-sokrates-v-kazdem-cloveku-je-slunce-jenom-je-nechat-plat/

Nejlepší odpověď
hapiky

Slunce vychází pro všechny a přináší ony možnosti všem stejně(když jste to Vy či autor tak básnicky vyjádřil), i těm, co chodí se sklopenou hlavou.Slunce si posvítí na každého, tedy kromě těch, co se rádi schovávají ve stínu.
Slunce je přítelem všech, zkuste ale na něj pohlédnout.

Další odpovědi
EKSOT123

Ruský zpěvák Viktor Coj ve své písni кукушка (kukačka) (jejíž veřejné premiéry se už nedočkal) zkoumá za úsvitu slunce své nitro a s potěšením shledává, že jeho duch, jeho síly nejsou zlomeny, že je odhodlán nastavovat svá záda pod bič…
To je vždy povzbuzující zjištění, ale ne každý má po všechny dny svého žití takové štěstí. Ale musí se jít vždy dál a někdy kupodivu den s pochmourným ránem skončí lépe, než den slunečný.

Drap

Samozřejmě, platí vžy a pro všechny. Pokud to vezmeme do důsledku, tak platí i pro ty, kteří už víru ztratili a nekráčejí s hlavou vzhůru. Východ Slunce je neměnnou a nenahraditelnou skutečností a jistotou.

aliendrone

Mno, já bych to do souvislosti se Sluncem nedával, venkoncem i při půl roku trvající polární noci každý kalendářní den přináší nové možnosti, stačí se jen po nich poohlédnout. TO je podle mne ZÁSADNÍ, kdo se po nich nerozhlédne, tomu je i Slunce nanic. ;) :D :D

BTW – je jisté, že nejste z Prahy vážená paní velkopodnikatelko s (nejen) sušenkovým zbožím! Věděla byste, že kráčet „s hlavou vzhůru“ znamená, že nejpozději do 5min šlápnete do psího „pozdravu“, víra – nevíra. ;) :D :D