Platí i u vás doma ,že „polévka je grunt“?

Když malé dítě nechce dojíst polévku, dozví se nejčastěji, že „polévka je grunt“. Věděly to i naše babičky či prababičky ve 20., 30. a 40. letech, a tak se to v dobových kuchařkách a časopisech nejrůznějšími recepty právě na polévky .
Jak je to u vás?

Nejlepší odpověď
Elk

Bez polévky ani den, jinak bych byl ochuzen. Zrovna jsem si jednu uvařil z kila srdcí, takže mi zbyde i na zítra. Polévka předse připraví žaludek na hlavní chod, i když já mám rád hodně hustou, tak tam mnoho místa pro něj není. A nejraději mám jenom silný vývar s masem a nudlema…mňam!

Další odpovědi
Mc Merkurion

nic nového pod sluncem >>> mna polívku nedám dopustit,a je to nejlepší snídaně,svači­na,v létě v zimě,prostě su­pér…

Roman71

Moje máma i babička říkávaly:
„Polévka je grunt a kdo jí nejí, ten je špunt!“

Polévka je základ. Jakmile není v mrazáku Mochovská zelenina, nejsem ve své kůži :)) Krátké vlasové nudličky taky nesmí chybět v žádné kuchyni.

A co teprve takový slepičí vývar! To je panečku něcíčko!
Ale dost slintání a s chutí do polívek! :))
Doplňuji:
A taky jsem doma slýchal:
„Papej polívčičku papej, vyrosteš a půjdeš na vojnu..“ ..a já blbec jedl :D

Pepa25

Ano, polévku jím na oběd denně.

pusinka50

Ano, znám to rčení, slýchávala jsem to od babičky. Ale polévku klasickou nejím. Nebo lépe nemusím. Vařím občas kulajdu, bramboračku v létě, když jsou houby a polévku na vánoce.

Kelt

Také moje babička měla tuto teorii. Já polévky jím, ale nevaříme je moc často. Tam, kde je polévka v ceně k jídlu, jí sním. Pokud se musí platit, tak jím jenom polévku, nebo jenom jedno jídlo. Ovšem polévka ze sáčku není polévka.

anonym

Když jsem byla malá, musela jsem dojídat všechno a nesnášela jsem třeba fazolovou polívku, nepřinutili mě ji sníst ani za nic, pamatuju si ty cirkusy u jídla dodnes. Nesnáším, když někomu někdo něco vnucuje, docílí se tím pravého opaku, navíc, už se tímhle neživím, sice vařím pro jiné normálně klasický blafy, co chtějí, ale já sama to už nikdy jíst nechci a nebudu.

lota

Ano, dokonce mi mnohdy stačí i hutná polévka jako hlavní jídlo.

střevo

já mám rači uzeňyny f voprafdovým střevu neš ňákou polífku