annas

Platí biblické “v potu tváře svůj chléb dobývati budeš"? Jsou naším vzorem sportovci vydělávající miliony či jiní?

Jak se díváte na výdělky sportovců či ostatních profesí?

Nejlepší odpověď
Drap

Zřejmě neplatí,. Celý svět je převrácen na ruby, stejně tak sport. Myšlenku sportu dávno utopily peníze. V obrovských ziscích a miliardových platbách za sportovce a na spoustě lidí, kteří se na tomto sportovním byznyse přiživují, jsou všechny ušlechtilé myšlenky přeplaceny. Osobně se mě to nelíbí. Ať jsou za své výkony dobře ohodnoceny, ovšem co je moc, to je příliš. Nelíbí se mi takovéto obchody.

Další odpovědi
zjentek

Nejradši bych jim urval od huby a dopřál potřebným. Ať makají pro ušlechtilejší cíle.

No vlastně aby v potu tváře dobývali ten svůj chléb a ten se neválel někde v jejich popelnici.

dudu

Sportovci to nemají jednoduché a vznikají i paradoxy. Např. při fotbale je běžné, že deset tisíc zchudlých fandů řve na jedenáct milionářů „pohni, dělej ty lemple, atd.“

hapiky

To je výrok Boží, po lidském hříchu a následném vyhnání z ráje.
U sportovců je to trochu jinak: V potu tváře miliardy své dobývati budeš!

Rocker

Sport už dlouho není o sportu,ale o penězích.Fot­balisti a podobní kaspaři nevytváří žádné hodnoty přesto jsou přeplacení.

paul1

V mládí, před vojnou jsem dost sportoval a vždy to bylo zadarmo. I špičkoví sportovci nebyli kdovíjak placeni, měli spíš nějaké výhody (byty, zaměstnání, kam si chodili jem pro výplaty atd.). Znal jsem boxera Jula Tormu, to byl opravdu sportovec, po penězích nějak zvlášť nešel. Tak on byl tak trochu mým vzorem.

aliendrone

No platí, ale jak pro koho. Mnohem elegantěji to jde „od stolu“ a bez toho hnusného pocení. Stačí prosadit třeba OpenCard a doživotně můžete lézt pro zábavu po himalájských horách. (praxí prověřeno!) Nebo nakoupit roušky za 777Kč kus a jiné mistrovské fígle. Dokonce i herci a herky jsou na tom lépe, než sportovci. Také se zpravidla nezapotí. To jen sportovci bez mozku se občas zapotí a jsou od nich očekávány VÝSLEDKY.

Poučení z toho plynoucí: „Pokud nejste úplně blbí, dejte se na politiku nebo alespoň na kumšt. Sport je jen pro zoufalce neschopné prvních 2 činností!“ Práci a bídu přenechte blbým dem(ent)okratickým tleskačům, ti si ji PO PRÁVU ZASLOUŽÍ (dle hesla „Za blbost se PLATÍ“! ;) :D :D

EKSOT123

Některé profese jsou odměňovány přímo nekřesťansky. Ale zrovna ve sportu je to všelijaké a jsou obrovské rozdíly. Těžko si ale představit model, aby vrcholový sport fungoval téměř bez peněz. Tedy jistě by to prospělo, ale fakt netuším, jak by to mělo vypadat. Kromě toho, ti lidé tomu tomu obětují svá nejlepší léta na úkor svého rozvoje v jiných oblastech a po ukončení sportovní činnosti a bez finančních rezerv by mohli mít dost potíže. Ale jak jsem řekl, o dost líp na tom dnes je tenisový šampion, než maratonský dříč, který naběhá týdně 200 km ale není mezi nejlepšími.

zjentek

Drape, na stará kolena mě snad překvapíš, nebo co.. (;