david22

Plánuji si koupit čtečku, tak se chci zeptat, jestli máte zkušenosti s tou kterou značkou?

Jakou značku byste doporučili?

Stačila vám úhlopříčka 6palců ? Ta je asi nejčastější…
Doplňuji:
RedC22> uvažuji o této: http://www.al­za.cz/amazon-kindle-d266278.htm
Trochu mě odrazuje to, že není možno rozšířit o větší paměť. A navíc mě vadí podpora malého počtu formátů. Obzvlášť formát PDB mi tam chybí :(

Děda Louda> :D díky za snahu. Ale já měl na mysli čtečku elektronických knih.

Nejlepší odpověď
led

Je treba sa rozhodnúť,
1/ v akých svetelných podmienkach budete knihu používať.
1 – Pri jasnom a dostatočnom svetle je optimána e-link (tj.tá z odkazu) nevýhoda pri slabšom, tj nedostatočnom svetle treba externý zdroj svetla.
2 – pri horších svetelných podmienkach doporučujem s podsvieteným dispejom (nevhodné pri silnom slnku)
2/ čiernobiela tlač, alebo farebná tlač. opäť rozdiel v potrebe (v odkaze ide o čiernobielu tlač -odtiene šedej)
3/ spotreba energie – tým, že e-link (viď odkaz) počas nečinnosti nevyžaduje energiu, spotrebu má len pri zmene textu, vydrží dlhšie bez nabitia (cca 9000strán textu). Eknihy s podsvietenou obrazovkou majú stálu spotrebu aj pri pozeraní nehybnej strany.
4/ Formáty knih nepovažujem až za taký problém, na to výborne poslúži program Calibre (pracuje windows, osx, linux)
http://calibre-ebook.com/
http://www.slu­necnice.cz/sw/ca­libre/
Používam na prevod nielen kníh, ale aj iných dokumentov, či internetových článkov

Doplňuji:
5/ rozšírená o možnosť prehliadania obrázkov, filmov, hudby, wifi

Další odpovědi
RedC22

6" palců je pro beletrii akorát. Pokud na tom ale chceš číst skripta, technický manuály apod., chce to větší display.

Osobně mám zkušenosti s Amazon Kindle a zatím si nemohu stěžovat.

A kdyby se náhodou zase objevil nějake chytrák, co ti bude doporučovat tablet, tak tady je můj názor:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/poradite-jaky-e-book-dobry-a-levny
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-si-myslite-o-cteckach-e-knih
Doplňuji:
Podle Amazonu máš v Kindlu 4 uživatelsky dostupný asi 1,25 GB (2 GB je celková velikost paměti, ale vidíš z toho jen část). Pokud budu počítat, že průměrná kniha má velikost 2 MB, tak se ti jich tam stále vejde poměrně dost :) Osobně mi kapacita paměti z uvedených důvodu přijde docela nedůležitá.

Zato však nedostatečnou podporu formátů považuji za největší slabinu Kindlu. Je na tom fakt bídně. Nicméně existuje několik jednoduchých postupů, jak se s touhle nepříjemností vypořádat:
Poslat si ebook na mail svýho Kindla. Amazon ti ho (zdarma) překonvertuje do použitelnýho formátu. Konverze podporuje následující formáty: .doc, .docx, .rtf, .htm, .html, .txt, .jpg, .gif, .bmp, .png. Nutno podotknout, že v některých případech konverze z neznámých důvodů selže.
Alternativa je vyexportovat ebook (třeba pomocí PDFCreatoru) do PDF o velikosti stránky 9*12 cm (téměř akorát display Kindlu).

A pokud jde o pdb: Proč takovej ošklivej formát? Vždyť je většina knížek běžně dostupná v doc(x) (třeba v Trance) a ten už neni takovej problém dopravit do Kindlu.

Ještě jsem našel jednu otázku, kde jsem se na tohle téma vyjadřoval:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/e-book-ctecka-pro-a-proti

Děda Louda

Používám čtečku Technika 17 in 1. Přečte všechny běžně používané paměťové karty. Spokojenost.
http://i48.ti­nypic.com/2yj­twmt.jpg

baghira

Mám PocketBook Pro 602, spokojenost, výhodou je velká podpora formátů a dokonalý software na předčítání. I když jsem si myslel, že to nepoužiju, tak jsem o dovolené objevil že je úžasné relaxovat v lehátku, a knihu si nechat předčítat.

jedy

Pokud ti jde hlavně o možnost rozšíření paměti pomocí karet, tak doporučuji juknout na Kobo Glo nebo Kobo Touch – kvalitní čtečky s touto možností.
Co se týče PDB formátu, nějak moc bych se o něj nestaral, při nejhorším si ho převedeš na nějaký jiný, dostupnější ;)

Zdroj: http://mojectec­kaknih.cz

david22

RedC22> díky za názor. Ale ta paměť mi přijde fakt málo. Teď jsem si z uloz.to stáhnul knihy a hlavně komiksy o kapacitě asi 4GB. Fakticky bych si časem představoval čtečku jako zakovou knihovnu, kde bych měl kompletně vše a když pojedu třeba na chatu nebo dovolenou, budu čist cokoli, co si zamanu. Proto bych dokoupil třeba 8GB SD kartu, což se u tohoto Kindlu nedá.

Na uloz.to je polovina věci v PDB zbytek převýžně v PDF, DOC a jiné.

Co si myslíš o čtení komiksech na čtečkách, jde to ?

led

Myslím, že pamäť 2GB je dosť. Aj tak nečítate všetky knihy naraz.
Ja v tom mám okrem kníh ešte aj viac než 1GB filmov (flv,mp4).
Stačí potom len z archívu obmieňať staré vymazať (tj. nechať v archíve na počítači), nové nahrať.
Pri konverzii v Calibre nefunguje DOC, treba nahrať ako RTF,PDF. Potom to ide bez problémov

david22

Ve čtečce je možno přehrávat i filmy?

RedC22

V (současný) e-inkový určitě ne. Existují ale určitý zařízení, které jsou někde mezi tabletem a klasickou čtečkou knih a nemají e-ink display.

RedC22

Nikdy jsem to nezkoušel, ale pokud ti nevadí BW display a podaří se ti to tam nacpat v podobobě, kterou to přečte a která úplně nezmrší pdobobu komiksu, tak si myslim, že to jde. Pokud máš komiksy v podobě PDF dokumentů s výrazně větším formátem stránek, než je display čtečky (řekněme A5 a výš), tak 6" čtečka se k tomu imho nehodí.

Ulož.to je jako zdroj ebooků mizernej – pochybný výběr a často pochybná kvalita. Doporučuji Xtrance.