HakitoCZ

E-book čtečka – Pro a proti

Zdravím,
Tohle je otázka hlavně pro ty, kteří již mají s ebooky zkušenost.
Knihy čtu především v dopravních prostředcích, ale často se mi stává, že prostě nejsou dotisky toho, co hledám, ať už v knihovně, nebo v luxoru apod. Proto uvažuji nad nákupem ebook čtečky. Zatím jsem našel model Amazon Kindle 4 a poměrně se mi líbí. Teď jen vědět, jestli to za ty dva tisíce stojí.
Dále by mě zajímalo, co všechno taková čtečka umí. Ano, kromě čtení knih. :D Viděl jsem, že má wi-fi, ale vážně nevím, jak to na tom vypadá a jak se ovládá a vůbec. Za každou informaci budu vděčný. Pište i všechno, co Vám připadá důležité a zajímavé.
Díky, Hakito
Doplňuji:
EDIT: Děkuji všem za jejich aktivitu, vyčerpávající informace a zkušenosti. Jmenovitě hlavně uživatelům Pino76 a RedC22 za jejich naprosto vyčerpávající informace. Díky.
To samozřejmě neznamená, že nadále nemůžete posílat své zkušenosti. Rád si všechny přečtu a zařídím se podle nich.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
RedC22

Koupit

Pokud chceš zařízení čistě na čtení knih, čtečka s e-ink displayem je bezkonkurenční. Pokud chceš univerzální placku, kup tablet.

Pokud jde o Kindle:
Wi-Fi tam je hlavně proto, že si Kindle můžeš spárovat s účtem na Amazonu. Pak má takovou vychytávku: ebook si pošleš na email svýho Kindla. Potom i v případě, že je ebook ve formátu, kterýmu Kindle nerozumí, se ho Amazon pokusí zkonvertovat. Alternativní využití wi-fi je nakupování ebooků z Amazonu (to u nás asi nevyužiješ), popř. web prohlížeč (ten je ale téměř nepoužitelnej).
Kromě knih Můj Kindle 3 umí ještě piškvorky, miny a onen zmíněný prohlížeč. Má to taky užitečnou funkcionalitu při čtení cizojazyčný knihy: integrovanej slovník – v knize si najedeš na slovo, který chceš přeložit a vyleze ti českej překlad.

Pro odpůrce e-knih bych měl jeden citát:
„Papyrus nikdy zcela nenahradí hliněné destičky.“
Egypt, 2500 let př. n. l.

Další odpovědi
anonym

Koupit

Doplňuji:
Mám Android a koupil jsem si Moon+ Reader Pro, jsem s touto čtečkou velice spokojen.

anonym

Koupit

Doplňuji:
Klasická kniha sice krásně voní když je nová, příjemně se z ní čte, ale je objemná, těžká, musí se pro ní stále někam chodit, do knihovny nebo obchodu a také je dražší než její elektronická verze. Navíc je její výroba neekologická.
Kindle čtečka má displej ze kterého se čte tak krásně jako z knížky, klidně i na přímém slunečním světle, její baterie vydrží hodně dlouho, je lehká. Jinak se na něm dá přehrávat audio. Nevýhoda je, že je méněúčelová.
Tablet je sice univerzálnější než samotná čtečka, ale zase z něj po delší době čtení bolí oči, venku je špatně čitelný a také je o dost těžší a tlustší a musí se mnohem častěji nabíjet.
Ale pokud bych chtěl něco opravdu univerzálního, zvážil bych koupi Samsung Galaxy Note. Umí všechno co smartfon i tablet, nemá to ani moc malý, ani moc velký displej a přitom se stále vejde do kapsy. Je sice dražší, ale dá se použít opravdu pro úplně všechny možné i nemožné účely, včetně browsdání po internetu, hraní her, navigaci a používání map, používání slovníků, přehrávání audia a videa, používání mnoha dalších šikovných aplikací a samozřejmě pohodlného čtení elektronických knížek a časopisů a to dokonce i venku, díky S-Amoled displeji.

led

Koupit

Využívam čítačku nielen na čítanie kníh, ale možno v nich čítať aj vlastné texty, či iné rôzne texty skonvertované do formtu čtečky napríklad pomocou programu Calibre – Univerzální správce elektronických knih
http://www.sta­huj.centrum.cz/pod­nikani_a_domac­nost/databaze/os­tatni/calibre/

Michal Kole

Nekoupit

Já osobně bych si koupil raději tablet, protože tam lze nainstalovat různé aplikace, které do pouhé čtečky nejdou.

Martuse011

Koupit

Lakeysha

Nekoupit

E-book prostě nikdy nebude vonět jako papír…zkušenost se čtečkou nemám, tak se omlouvám, že se sem cpu, ale ani bych jí nechtěla.