dnb

Čtečka paměťových karet mě nefunguje, proč?

Koupil jsem si čtečku paměťových karet a po zapojení se vůbec nic nestalo, jak je to možné? Není k tomu potřeba nějaký program? Děkuji za odpověď.
Doplňuji:
Je to flash čtečka, takže bez kabelu. Kartu v ní mám, ale i tak není žádná odezva. Je úplně nová, takže fakt nevím, kde je chyba.

Odpovědi
Hlada

Čtečka nepotřebuje žádný program ani ovladač. Po připojení se musí přihlásit jako další disk. Problém ještě může být v kabelu. Některé nefungují. Jinak je vadná.
Doplňuji:
Pro zjednodušení jsem se vyjádřil nepřesně. Samozřejmě, že čtečka potřebuje ovladač, k jeho nainstalování ale dojde od Win XP výš automaticky při prvním připojení, takže ho není potřeba zvlášť doinstalovávat.
Teď jsem vyzkoušel čtečku na kabelu i čtečku s USB konektorem a obě se přihlásily i bez karty.
Jestli je port v pořádku, bude nejspíš čtečka vadná.

cochee

Těžké odpovědět, když nenapíšeš ani model čtečky, ani alespoň, je-li to interní nebo vnější (USBčková) čtečka… arygnoc: tvá tvrzení neplatí všeobecně, má čtečka do USB ovladače možná potřebovala, ale určitě ne přímo pro čtečku, načetly se z Windows nějaké obecné ovladače a čtečka se ohlásila jako „Kingston Reader SD/MS USB Device“/„Kingston Reader MicSD/M2 USB Device“ a to i bez zasunuté karty (čtečka obslouží dvě karty najednou, proto se ohlásila jako dvě zařízení). Reaguje i bez karty, byť jen známým zvukem při připojení USB zařízení.
Doplňuji:
Po doplnění: zkus jiný/-é USB port/-y, už jsem viděl mnoho počítačů s různými problémy USB.

arygnoc

hlada:

externá „čtečka karet“ POTREBUJE ovladač.

iná je situácia pri priamom pripojení fotoaparátu/kamery cez usb ku počítaču – tam by nemal byť ovladač potrebný (ale – záleží na podpore).

dnb:
čtečka bude reagovať, keď v nej BUDE karta, bez karty nereaguje (nemá z čoho načítať ďlaší/nový externý disk)

;-Q
Doplňuji:
cochee

Těžké odpovědět, když nenapíšeš ani model čtečky, ani alespoň, je-li to interní nebo vnější (USBčková) čtečka… arygnoc: tvá tvrzení neplatí všeobecně, má čtečka do USB ovladače možná potřebovala, ale určitě ne přímo pro čtečku, načetly se z Windows nějaké obecné ovladače a čtečka se ohlásila jako „Kingston Reader SD/MS USB Device“/„Kingston Reader MicSD/M2 USB Device“ a to i bez zasunuté karty (čtečka obslouží dvě karty najednou, proto se ohlásila jako dvě zařízení). Reaguje i bez karty, byť jen známým zvukem při připojení USB zařízení.

však TO je práve ono – načíta ovladače ako usb zariadenia tak i čtečky (možno priamo z nej, ani nie z nejaký woknoovladačov).

ale značka by neuškodila.

ad iný usb port:
pokiaľ je funkčný pre iný hw, nemal by to byť problém.
možno by to chelo skontrolovať konfliktné zariadenia a aktualizovať ovladače pre usb.

ale takto na diaľku a bez potrebných údajov je to strieľanie naslepo.

zhrniem:

vyskúšajte čtečku na inom počítači.
ak tam funguje bez problémov:

  • skúste iný port
  • aktualizujte ovladače
  • reinštalujte os (so zapojenou čtečkou)
  • skúste vymeniť za iný typ
  • vykašlite sa na to

;-Q