FlAsh_7

Je budoucnost elektroniky opravdu „bezdrátová“?

Je budoucnost elektroniky opravdu „bezdrátová“? To jednou kompletně zmizí věci jako 3,5mm jack? Nevím jak vy, ale mě stále narůstající počet např. telefonů s minimem/bez kabelů značně znepokojuje.

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud se bavíme o sluchátkách tak pravděpodobně ano. Pokud je to obecný dotaz, tak platí že zdroje elektrické energie bude vždy výhodnější připojit kabelem a zrovna tak, že přes kabel vždy bude možné přenášet data výrazně vyšší rychlostí.

Není to tedy tak, že by bezdrátové technologie měly v budoucnu nahradit ty drátové zcela. V konkrétních případech prostě rozhodne tržní poptávka.

Oni ani ty bezdrátová sluchátka nejsou úplně bez chyby. Musí mít vlastní baterie, ty maji omezenou výdrž po dvou / třech letech můžete sluchátka vyhodit, protože baterie za nové vyměnit nelze. Pobyt na sluníčku může tyto baterie odrovnat ještě mnohem dříve, takže bezdrátová sluchátka zapomenutá za sklem auta v letních dnech nejsou dobrý nápad, zatímco těm drátovým by to nevadilo.

Další odpovědi
Rose Evansov

Myslím, že by mohla

arnoldek

ty jsi závislý na kabelech? Máš je rád? Jsi feťáček?

mzm

Je to otázka priorit. Dráty budou vždy energeticky výhodnější. Ohledně sluchátek zase není možné ztratit jedno drátové sluchátko. Pozitivum bezdrátových zase může být to, že můžete nějaké najít. :)

mixman

omluva: do věty Kdo se spokojí … uteklo v textu slovíčko, má být: , protože bezdrátových zařízení přibývá ( včetně např. .....

mixman

Určitě není, potřeba drátového připojení není fetyš, ale nutnost pro dosažení nejlepších parametrů např. u Hi End elektroniky a Hi-Fi, kvalitní audio systémy s velkými reprobednami se také připojují speciálními kabely a nevím o tom, že by se zde chystala nějaká revoluce, totéž platí pro poslech na kvalitní drátová sluchátka, protože sluchátka s tak kvalitním bezdrátovým přenosem by byly běžně nezaplatitelné. Totéž platí např. pro nabíjení telefonů ap., protože bezdrátové nabíjení je méně efektivní než dobrá nabíječka ( se správným průměrem vodičů v kabelu ). Také pro použití dat a jiného má drátové spojení v některých případech své důležité místo. Nejde tak snadno rušit, po kabelech se dá potřebné posílat i když padnou z nějakého důvodu buď částečně nebo úplně bezdrátové sítě. Takže budou určitě dráty s námi ještě hodně dlouho a své místo si vždy najdou. Kdo se spokojí s danou kvalitou a možností různého vzájemného rušení, protože bezdrátových zařízení ( včetně např. ovládání osvětlení domácnosti, ovládání zásuvek ap. ), tak už dnes může mít doma vše kromě síťových přívodů k všem domácím pomocníkům ( případně k jejich nabíječům jsou-li Akku ) a zábavě např. TV, komponentní elektronika ap. 🙂