Avatar uživatele
FlAsh_7

Je budoucnost elektroniky opravdu „bezdrátová“?

Je budoucnost elektroniky opravdu "bezdrátová"? To jednou kompletně zmizí věci jako 3,5mm jack? Nevím jak vy, ale mě stále narůstající počet např. telefonů s minimem/bez kabelů značně znepokojuje.

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz, anonym, marci1, dust8 před 376 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Pokud se bavíme o sluchátkách tak pravděpodobně ano. Pokud je to obecný dotaz, tak platí že zdroje elektrické energie bude vždy výhodnější připojit kabelem a zrovna tak, že přes kabel vždy bude možné přenášet data výrazně vyšší rychlostí.

Není to tedy tak, že by bezdrátové technologie měly v budoucnu nahradit ty drátové zcela. V konkrétních případech prostě rozhodne tržní poptávka.

Oni ani ty bezdrátová sluchátka nejsou úplně bez chyby. Musí mít vlastní baterie, ty maji omezenou výdrž po dvou / třech letech můžete sluchátka vyhodit, protože baterie za nové vyměnit nelze. Pobyt na sluníčku může tyto baterie odrovnat ještě mnohem dříve, takže bezdrátová sluchátka zapomenutá za sklem auta v letních dnech nejsou dobrý nápad, zatímco těm drátovým by to nevadilo.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rose Evansov

Myslím, že by mohla

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arnoldek

ty jsi závislý na kabelech? Máš je rád? Jsi feťáček?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mzm

Je to otázka priorit. Dráty budou vždy energeticky výhodnější. Ohledně sluchátek zase není možné ztratit jedno drátové sluchátko. Pozitivum bezdrátových zase může být to, že můžete nějaké najít. :)

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika