Natt

Co si myslíte o čtečkách e-knih?

Myslíte si, že jsou lepší tištěné knihy nebo čtečky? A máte se čtečkami zkušenosti? A jakou byste doporučili? O čtečce uvažuji, protože čtu opravdu hodně, ale když někam jedu, tak se mi nechce tahat tlusté knížky, ale nechci nějakou drahou.
Doplňuji:
Tiště knihy miluju. Občas si je kupui(kapesné není mco vysoké) a chodím každý týden do knihony. Ale mám rozvedené rodiče, tak jezdím za taťkou a bez knížek bych nevydržela, tak si myslím, že by pro mne bylačtečka výhodná. A nad tabletem ani neuvažuji, protože budu ráda když si našetřím na lenjší čtečku.

Nejlepší odpověď
anonym

Elektronické čtečky knih respektuji a toleruji, ale sama je odmítám.
Doplňuji:
Mám prostě ráda tištěné knihy a zatím mě ještě nikdo nepřesvědčil o opaku. Knihy si převážně půjčuji v knihovně, ale i si občas nějakou koupím. Čtu si především doma, tak s knihami cestuji pouze minimálně. Tak Vám moc při výběru nepomohu, ale věřím, že si vyberete dobře. Hodně štěstí a spoustu přečtených knih.

Další odpovědi
RedC22

Pokud chceš zařízení pouze na čtení, doporučuju čtečku knih s e-ink displayem. Pokud chceš univerzální zařízení, kup si tablet.

Čtečka s e-inkem má oproti tabletu dvě zásadní výhody:

  • Nemá podsvícení, proto se z ní líp čte. Obraz je totiž tvořen přesouváním hmotných částic. Text tedy vypadá jako na papíře.
  • Má nižší spotřebu. Není problém, aby čtečka běžela několik týdnů.

Má ale taky řadu nevýhod:

  • Display je méně univerzální, než u konvenčních tabletů.
  • Momentálně jsou dostupné v podstatě jen modely s černobílým displayem.
  • Překreslení na dnešních displayích trvá v řádu desetin sekundy. Neumí tedy přehrát video.
  • Nemá podsvícení, tudíž na to neuvidíš ve tmě (ale už existují čtečky, které vypínatelné podsvícení mají).

Čtečky jsou oproti tabletům specializovaná zařízení jen na čtení. A na čtení jsou nejlepší.

(Popisované vlastnosti se týkají jen čteček s e-ink displayem. „Čtečku knih“ bez e-inku považuji za neužitečný krám.)

Michal Kole

Podle mě je lepší tablet, než pouhá čtečka, protože tablet je defakto počítač ve tvaru desky.

ćtečka umožní pouze zobrazit knihu nebo přehrát video, na tablet, lze nainstalovat i nějaký software ke knize, třeba máš knihu o programování tak v půlce obrazovky máš knihu a v druhé půlce IDE programnovacího jazyka.

anonym

Viz dalších 416 odkazů ve zdroji:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=%C4%8Dte%C4%8Dky

anonym

hafo knížek mám v mobilu ke čtení nebo v PDA (TT3), je dost aplikací na čtení v MT.

Razza

Podle mě je to o tom, kolik jsi do toho ochotná investovat a to si myslím, že je pro tebe asi nejdůležitější. Ruku na srdce, prachy nemá člověk skoro žádný a utopit týdenní výdělek z brigády za 2 knížky, to prostě není to pravý. (a pokud někdo ví o nějaký líp placení brigádě, napište, vyjma sexu :-/ )
Za trojku už můžeš koupit nějaký levný tablet, ale taťka říkal, že za takový jsou to jen vyhozený prachy (málo paměti, pomalej, špatná reakce na dotyk – prostě na jeho iPAD to nemá, no, ani omylem). mamka má čtečku za dvojku a dostala do toho několik tisícovek knížek, prej toho má dost až do důchodu a ten je teď díkec Kalouskoj DOST dalejo 🙂 Takže jde jen o první investici a knížky se pak daj stáhnout z netu zadarmiko (jo, já vím, že lepší by bylo je koupit, ale trhej chlup z dlaně, když neni), třeba z xTrance nebo DigiBooks.sk. Nebo to vyřeš jako já, já si koupila na aukru rozbitej iPhone 4 (ale stačil by i starej trojkovej), na www.pda-prislusenstvi.cz si koupila nový skli a displej a bráchu jsem „přesvědčila“, že je v jeho zájmu mi to opravit 🙂 a čtu teďkonc knížky v mobilu – Upírská akademie je naprosto boží!!!!! jo a na tom webu mají i tu čtečku, tak se mrkni.