Pivo bez CO2 se neprodává, protože by nebylo k pití, nebo za tím stojí něco jiného?

Nebo by se výrazně zkrátila doba maximální doby spotřeby?
Teď nemyslím zvětralou teplou břečku, která vznikne z otevřeného piva po nějaké době mimo lednici, ale prostě pivo bez oxidu uhličitého pěkně vychlazené z lednice.

Proč bez CO2? Tak šetřit si trochu ten žaludek a zažívání atd, když se občas vypije těch piv hafo.

Odpovědi
Drap

Bez CO2 by to byla nechutná břečka a pivo by nemělo takzvaný říz.Říz a část chuti u piva dělá právě CO2. Více najdeš zde:
https://www.piv­nichlazeni.cz/o-pivu/nejcastejsi-myty-o-pivu/

Kepler

Žádné strachy, CO2 máme v celém těle, krvi a žaludku to taky neuškodí. Je to přirozený produkt alkoholového kvašení a to by bylo, abychom si nemohli po škopku hezky krknout. Ve Valhale a u asijských národů je hlasité krknutí po jídle a pití nejlepší pochvalou pro hostitele (promiňte pane Špačku). Pokud bys chtěl dosáhnout stejného paskvilu jako neperlivé minerálky, musel bys ten CO2 z piva odstranit uměle, i vychlazená by to byla stejně jenom břečka.

Dochy

Z velké části to k pivu patří. Vzniká v pivu při kvašení. Dále se tam může dostat uměle při vytáčení, pokud se CO2 použije jako výtlačný plyn.