FlAsh_7

Píše se v názvu mince malé, nebo velké písmeno?

Odpovědi
Edison

V názvecvh se píše velké písmeno.

quentos

Edison: a když je název víceslovný? A opravdu ve všech názvech – zvířat, rostlin, věcí…? Generalizace je vždycky nebezpečná.
V názvech mincí se píše malé písmeno. Tak např. tolar, pětikoruna… Edisone, vážně bys napsal pětikorunu s velkým P?
Zde pro příklad heslo „tolar“ v příručce ÚJČ – jedním ze dvou jediných spolehlivých internetových zdrojů. http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=tolar

Edison

Označení není název. Třeba Šlikovský tolar se píše s velkým. Denár Boleslava I. (II.) se píše také s velkým, neb to jsou PRAVÉ NÁZVY mincí. To je potřeba rozlišovat. Pětikoruna NENÍ NÁZEV mince. Obdobně tolar obecně NENÍ NÁZEV mince. Javorový list 2012, Double eagle a mnoho dalších JSOU NÁZVY mincí.