Gami.Pet

pilot osobního letadla

Posledni dobou se zajimam o toto zamestnani, takze na jakou skolu jako mesto jit? Jak dlouho se studuje ? Jake znamky musim mit ? A kolik se bere plat ? Mam jeste cas je mi teprv 12 ale no jsem holka nevadi to ? Moc dekuji.

Odpovědi
Drap

Nejprve si musíš udělat nejméně maturitu a potom pilotní průkaz. A sehnat si místo. Platy u pilotů jsou nadstandartní. I v ČSA pracuje pilotka žena. Před nedávnem s ní byl pořad v televizi. Spousta pilotů dopravních letadel jsou také bývalí vojenští letci.

mosoj

http://www.la­azatec.cz/cla­nek-jak-se-stat-dopravnim-pilotem-faq.html
Doplňuji:
Vem ale na vědomí že vstupní lékařská prohlídka je víc než důkladna a hodnotí nejenom současný zdravotní stav ale i jeho prognózu !!!!!

JájsemRaibek

Jen dodám, že ještě angličtina a to velmi perfektně. Dále psychologické testy a spoustu dalších věcí.
Vím, že pilot je pilot, ale zde máš popis alespoň toho co potřebuje zaměstnanec Řízení letového provozu. Pilot bych čekl že ještě víc.
Jo a abych nezapomněl, matematika velmi dobře, fyzika velmi dobře.
http://www.rlp­.cz/generate_pa­ge.php?page_id=1634

sciglik

No uz asi pisu pozde, ale staci dopravka nebo stredni odborna škola civilního letectvi. Nebo nejaka prumyslovka. Hlavne angličtina devenko bez te se nikam dále ani nepohnes. Ale hned jak doděláš maturitu tak je tady ta nejlepší rada.......precti si ji pozorne. Az budes v ruce drzet maturitu a budes vedet ze ti jde angličtina fyzika a taky matika aspoň z nejake casti, tak jdi do prahy do czech aviation training center a prihlas se do MPL výcviku. trvá asi 2 roky a stojí asi 2 miliony ,–,,,,,,,,, ja vim, je to hodne ale 70% financuje ceska spořitelna a zbytek plstis postupne…takze si najdes brigádu. když chces tak pilotkou byt muzes. Stací chtít. Neber si negativní názory k srdci a boju o to co chces jestli te tak bavi letadla. Hodne stesti.