sardinie

Čím byste byli raději? Pilotem, nebo lékařem?

Čím byste byli raděěji? Co má pro vás větší prestiž? a kdo z nich bere víc peněz?

Nejlepší odpověď
Hlada

Kdo uvažuje takto, má vysokou pravděpodobnost, že skončí na ÚP.

Další odpovědi
marci1

Pilotem. Lékař. To nevím, ale peníze Ti nenahradí celoživotní pocit štěstí, pohody a spokojenosti. 🙂

sesednizkola

To je zas otazka. Asi jako ptat se, jestli je lepsi rakvicka nebo utopenec.

zelí

Jde asi o to, co tě baví a co ti jde. Na pilota potřebuješ matiku a fyziku, studuje se to třeba u nás na strojárně. Na lékaře zase chemii a biologii. Soukromý obvoďák bere sice méně, než pilot, ale stále velmi nadprůmerný peníz.

Šidlo

ked chcete prestíž a peniaze chodte do politiky

Rokio

Já bych chtěl pracovat jako lékař. Zabýval bych se psichiatrií. Pilota bych dělat nechtěl kvůli tomu, že toto povolání je nebezpečné.

no107064

Pilotem, znamená to, že člověk není hloupej, musí do toho investovat hodně sebe, času aby se na takové místo dosta. je to prostě pan někdo … Prestiž. Ale co se týče z hlediska dělat něco užitečného co má hodnotu. Tak lékař je určitě mnohem potřebnější. Pilot přece jenom vozí lidí nebo náklad, (bojový pilot je samozdřejmě něco jiného), ale v celku nedělá nic užitečného, vozit lidi na dovolenou, nebo zboží, že si někdo něco chce koupit, tak je bezhodnotné a přínosu lidstvu ve většině případů. Jinak to, že pilota nemůže dělat hloupý člověk patří stejně i k doktorovi. Oboje jsou prestižní zaměsnání, ale pilot je taková exkluzivita.