Savier

Pijí „krabicák“ jen bezdomovci, nebo i normální lidé?

Pije ho třeba i manažer velké firmy?

Nejlepší odpověď
da ny

Nejsem manažer velké firmy.
„Krabicák“ nepiji a nikdy jsem nepila (ani žádné „čučo“).
Domníváte se snad, že bezdomovec, není normální člověk? 😉
Kdo jsou pro Vás „normální lidé“ a kdo ne? Většinová část společnosti? Snad….. Ta také nepije luxusní, archivní léhve za desetitisíce 😉
Manažeři, jistě pijí něco onačejšího 😉
Bezdomovci (a nejen oni), mají ten „krabicák“, levnější, než limonádu nebo minerálku, nebo vodu :/.

Další odpovědi
Emefej

I „normální“ člověk pije krabičák, např. když si někde na trzích koupí svařák.

cappuccino

Dost lidi pije krabicak. Jsou i taci, kteri ti ho klidne nalijou do lahve a tvrdi, ze je to znackove vino! Takovych setrilku je dost! Usetrit za kazdou cenu! A svete div se: nekteri hoste to ani nepoznaji!!!
U nas se pouziva maximalne na vareni!
Nekteri Cesi jsou takovi koumaci! Proste usetrit, kde se da! Nas soused, milionar (76let) nabizi svym hostum pri narozeninove oslave to nejlevnejsi pivo a rizky z bucku!! My jeho pozvani vzdy s diky odmitneme (i kdyz je to minene uprimne, ma nas rad). A my zase mame radi sebe:)

marci1

Bezdomovci ho kupují, poněvadž je nejlevnější. Potom také lidé, kteří se zovou alkoholici a mají v oblibě víno, dle zásady: jedno jaké, hlavně aby bylo! 😄 😄 😄

Filip84

Tak možný je všecko, ale ta pravděpodobnost je tak 0.00000000000­000000000000000000000000­000000000000000000000000­000000000000000000000000­000000000000000000000000­000000000000000000000000­000000000000000000000000­000000000000000000000000­000000000000000000001%! 😅

Na krámě, i na pumpě, kde jsem dělal, kupovali „víno“ v Tetrabricku:

  • osoby ohrožené sociálním vyloučením tím, že jsou bez přístřeší (laicky: zjevní bezdomovci; bezdomovec v sociální oblasti, a v sociálním právu neexistuje – bezdomovec je pojem práva mezinárodního a znamená osobu bez jakékoli státní příslušnosti),
  • klienti denních pobytových center, sociálních nocleháren atp. (laicky: bezdomovci, ale relativně čistí, relativně zdraví – už jenom tím, že dostali ráno koblihu a večer polévku z pytlíku: alespoň něco za ten den sežrali!)
  • starobní a invalidní důchodci, na kterých bylo patrno, že mají s požíváním alkoholu větší či menší problémy,
  • na pumpě kupovali „víno“ v Tetrabricku lidé různého věku, různého sociálního postavení (rozuměj: „socky“ i, řekněme, střední třída) v noci: to „víno“ v Tetrabricku tam stálo, cca, padesátikorunu, za cca Kč 120.00 byl Sklepmistr, byl tam červený i bílý. Když ti v jednu ráno dojde ženská kolem čtyřicítky, normálně oblečená (džíny, jakože kožená bunda, nějaká „kušula“, tenisky ..), relativně čistá, dojde k pudlu, zeptá se na cenu vodky, která tam nejlevnější stála cca Kč 250.00, a pak jde, podívá se na víno a sáhne po tom v Tetrabricku, tak je ti více než jasné, že tam nepřišla za účelem koupit něco, aby si s chlapem, po jebačce, mohli dát panáka, nebo sklenku, ne? 🤦‍♀️😅 Nehledě na to, že to na ní je vidět i jinak.

Alkohol je svině. Lidi, co se na něm stanou závislí, ničí pomalu, hodně pomalu. Ta devastace je pozvolná, trvá deset, dvacet i třicet let. Ale je nevyhnutelná a totální.

Jinak na odborné posouzení se můžeš podívat tady: https://www.pro­zeny.cz/clanek/nej­levnejsi-vina-na-techhle-si-pochutnate-19006

Pravda je, že ze Sklepmistra se dá uvařit. Musíš ho tam vrazit víc, není to žádný zázrak, ale uvaříš z toho. Spíš je tam problém, že to je opravdu směs vín ze všech možných a nemožných koutů – prostě tam budeš mít víno z vinný révy, která rostla někde v chladu, a pak víno z vinný révy, která rostla někde v úplným hicu. To značí nevyzpytatelnou chuť. Když z toho vyvaříš ethanol i vodu, zbude ti, v tom žrádle, ta chuť. A tu chuť potřebuješ znát, potřebuješ vědět, jaká bude, a to u Sklepmistra nikdy nevíš – záleží to na várce.

V podstatě slušný víno, aby z něj šlo dobře navařit, stojí kolem Kč 150.00 – Kč 200.00 minimálně. V akci, v nějakém tom marketu, se můžeš dostat na stovku. Výjimkou je třeba Medvědí krev, ale i ta už se té stokoruně, pokud není v akci, přibližuje. Medvědí krev je víno, které i vypiju bez nutnosti ho ředit vodou (ona ta voda je, většinou, dražší, než to laciný víno 😅, vodou z kohoutku, nebo v PETce to fakt ředit nemůžeš! 😅😅).

Jinak vagusové, postupně, přestávali kupovat „víno“ v Tetrabricku a přecházeli na „víno“ v PET flaškách. Důvod je poměrně banální: oni maj v řiti játra, ledviny, takže oni moc tvrdý alkohol nemůžou a nemůžou vypít hodně vody. Ono taky našporovat stovku na půllitru tuzemáku (nebo tak něco) je rozdíl, než našporovat pade na PETku „vína“. Pívo by je, na množství ethanolu, možná i vyšlo levněji, to nejlacinější (svýho času stávalo i Kč 2.90!), ovšem oni nemohou vypít dvacet litrů vody. Takhle si koupí ve dvojku dvoulitrovku „vína“ a maj z toho kvalitní opici ještě večer! 😅

Celý příběh.

elkon

Ten kdo aspoň trochu rozumí vínu a chce si pochutnat, takové blivajzy nepije.

marci1

Ad „cappucinka“ : marně přemýšlím nad tím, jak asi chutnají řízky z bůčku. 😮 😄 Nejhorší nepitné pivo bylo z Kauflandu, tzv. sobí ch.anky8-)

cappuccino

marci1: ano, on to pivo nakupuje v Kauflandu! Vzdycky vezme to nejlevnejsi!
A kdyz mi rekl to o rizkach z bucku, tak se mi malem zvedl zaludek.
Ale mel levnou narozeninovou oslavu!!:) To ho potesilo nejvic! Podotykam, ze ma duchod 28 tisic a najem neplati, bydli ve svem. Krome chalupy ma jeste dva byty a nekolik set tisic na knizce.
Minule prisel v holinkach slepovanych izolepou! Pry jeste vydrzi!!:)

marci1

ty joooo 😄

Filip84

Na krám chodila bába, no, tý bylo něco přes sedmdesát, ale ona vypadala starší – hubená, jak po moru, s kozíma nohama, prostě: hnáty křivé, ale bez plachetky osoba. Ty píčo, to byla „kláda!“: ona nosila na hnátách igelitový pytlíky, jak máš u zeleniny „zadarmo“ (kurwa, však to není zadarmo!, nic není zadarmo!, to ty pytlíky vysere klokan, nebo co!? – ale oni si myslí, že to je zadarmo: přijdou, nic nekoupí, provezou vozejk na vejlet, a na kase máš v tom vozíku hromadu pytlíků a další v tašce k tomu! 🤦‍♀️😅): ona měla, na hnátě, igelitovej pytlík, tlustou fusekli, igelitovej pytlík, papuču. 🤦‍♀️ V létě, v zimě. Hej: do dneška nevím, co to jako mělo bejt, jestli milovala latex, ale neměla na něj, nebo jak si to vysvětlit.

Ta byla propláchlá kořalkou! Ta, snad, nebyla střízlivá, ani když se narodila. Sotva se držela toho vozejku, starej už jí dávno natáhl brko (ten byl rád, že šel! 🤪), na tom vozejku narvaný berle na fundus a co myslíš, že měla v tom vozejku? Polévky v pytlíku, zmražený plněný knedle uzeným masem, deset krabic „vína“, basu lacinýho píva, tak pět flašek nejlacinější vodky.

Byly s ní nějaký problémy, ale už si fakt nepamatuju, o co přesně šlo. Ona jako měla ránu, to jo, ta se v davu neztratí ani mezi těmi vagusy a jinýma alpama, ale byla to „šlechta“: pila z krabice, ne z PETky! 😂😅