terry

Pijete burčák? Jezdíte na Moravu nebo jej kupujete u silnice? A…chutná?

Doplňuji:
Jezdíme každý rok do Věstonic na Pálavu. Burčák mi moc chutná. jednou jsem si vzala i domů, ale chutná mi jen v tom sklípku 🙂.
I když se snažím, tolik litrů, co mám krve nevypiju 🙂.

Nejlepší odpověď
baghira

Piju, pokud mám příležitost, a kupuju pouze od vinaře v jeho sklepě. Tekutinu prodávanou v petkách u silnice bych rozhodně do úst nevzal ani náhodou.

Burčáku by měl člověk vypít tolik, kolik má krve, takže 4 – 5 litrů. V takovém případě ale doporučuju mít záchod v krátkém dosahu, řekněme max. do 5 sekund.

Další odpovědi
dědapetr

Nejezdím na Moravu,jsem z Moravy.A burčák bych od silnice nikdy nekoupil,protože když ještě nejsou hrozny sklizeny tak jak může být burčák,jsou to patoky.Pravý burčák je až po sklizni hroznů,pak je kvalitní a dobrý a chutná.

anonym

Jezdíme k příbuzným do Šardic,tam jsem poprvé ochutnala před mnoha a mnoha lety burčák.Chutnal mi,chutná a bude chutnat.Jen vím,že už nikdy to nesmím „přehnat“.

bobrik

Vínko tak zvaně BURČÁK, nejlepší chutí ve vinem sklípku, jináč venku je to patok.Vůbec, vínka nejlepší lahodí ve vinech sklípkách.

johana 56

Jezdíme ke známým,kteří mají vinohrad.Cutná.

Drap

Občas dostanu od někoho ze sklípku. U silnice to jsou patoky, někdy už od podívání. Nejlepší jsou nápisy " Burčák z hroznů " …to mě vždy pobaví

kost

Letos jsme si doma udělali domácí ovocný burčák.stočili jsme ho dřív takže je slabý ale chuťově opravdu výborný.
A co vy děláte si doma domácí vína či burčáky??

hanulka11

jelikož jsem neochutnala ještě ten opravdu dobrý- tak ho nepiji

arygnoc

burčák trvá (existuje) asi 20 minut.

co dodat.

Každý rok to jezdíme hlídat (kdy bude).
A stojí to za to (koštování).