Avatar uživatele
terry

Pijete burčák? Jezdíte na Moravu nebo jej kupujete u silnice? A…chutná?

Doplňuji:
Jezdíme každý rok do Věstonic na Pálavu. Burčák mi moc chutná. jednou jsem si vzala i domů, ale chutná mi jen v tom sklípku 🙂.
I když se snažím, tolik litrů, co mám krve nevypiju 🙂.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: terry

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kost, johana 56, dědapetr, anonym před 4631 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
baghira

Piju, pokud mám příležitost, a kupuju pouze od vinaře v jeho sklepě. Tekutinu prodávanou v petkách u silnice bych rozhodně do úst nevzal ani náhodou.

Burčáku by měl člověk vypít tolik, kolik má krve, takže 4 – 5 litrů. V takovém případě ale doporučuju mít záchod v krátkém dosahu, řekněme max. do 5 sekund.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Nejezdím na Moravu,jsem z Moravy.A burčák bych od silnice nikdy nekoupil,protože když ještě nejsou hrozny sklizeny tak jak může být burčák,jsou to patoky.Pravý burčák je až po sklizni hroznů,pak je kvalitní a dobrý a chutná.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Jezdíme k příbuzným do Šardic,tam jsem poprvé ochutnala před mnoha a mnoha lety burčák.Chutnal mi,chutná a bude chutnat.Jen vím,že už nikdy to nesmím „přehnat“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bobrik

Vínko tak zvaně BURČÁK, nejlepší chutí ve vinem sklípku, jináč venku je to patok.Vůbec, vínka nejlepší lahodí ve vinech sklípkách.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

Jezdíme ke známým,kteří mají vinohrad.Cutná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Občas dostanu od někoho ze sklípku. U silnice to jsou patoky, někdy už od podívání. Nejlepší jsou nápisy " Burčák z hroznů " …to mě vždy pobaví

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kost

Letos jsme si doma udělali domácí ovocný burčák.stočili jsme ho dřív takže je slabý ale chuťově opravdu výborný.
A co vy děláte si doma domácí vína či burčáky??

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

jelikož jsem neochutnala ještě ten opravdu dobrý- tak ho nepiji

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

burčák trvá (existuje) asi 20 minut.

co dodat.

Každý rok to jezdíme hlídat (kdy bude).
A stojí to za to (koštování).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek