Avatar uživatele
skorcovaz

Píchnutím vody proti dehydrataci?

Když je člověk hodně dehydrován a má k dispozici jen nepatrné množství vody, není pro něj výhodnější si tuto radši píchnout do žíly?
Co se vlastně stane zdravému člověku, když si píchne plně „natáhnutou inzulínku“ obyčejné vody z vodovodu přímo do žíly..?
Doplňuji:
Je to modelová situace :D :
Jsme na místě, kde není voda, jenom „inzulínka“ plně naducaná vodou z vodovodu, vatový tampon, steril. látka a člověk, který si umí najít žílu, píchnout si to vě směru toku krevního řečiště do žíly, ostrou stranou dole a v prudkém úhlu a nvím co všechno možné, prostě, že je jenom tady tá možnost, jinak zemře člověk žízní.. :D
Zajímá mne, jestli to je „fyziologicky výhodnější“ (za příznivých podmínek pro intravenóz. app.) a co se člověku po „vodovém šlehu“ stane..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Terryle, Co před 4784 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
stana73

No nevím,jestli je výhodnější schánět sterilizovanou injekční stříkačku,než vodu.Je třeba vědět,na jakém místě došlo k dehydrataci,dá se najít i jiné řešení,když pominu třeba poušť.Rozhodně je hloupost píchat si svévolně cokoliv do žíly.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

no, vzhledem k tomu, kolik ml (slovy: mililitrů) injekční stříkačka má, od dehydratace to uchrání ztěžka :{(>

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Já...

Zkus to do tý žíly. Lidem tam většinou koluje krev, někdy i „modrá“, často i alkohol (rozředěný krví!). Ale alespoň zjistíme, jak tam zafunguje voda…

PS. Stejně si myslím, že voDka by byla lepší. Pak už by ti byly takové otázky, myslím, jedno…

😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Co

Co se stane? Trpícímu žízní se uleví. Do žíly si může dát i větší množství. Trochu si krev naředí a obyčejná voda by neměla ublížit když jí nebude moc. Ale na pocitu žízně to asi nemá vliv. Tak mě zrovna napadlo, že si vodu budeme brzy píchat jestli ty ceny poletí nahoru. Povede to k šetření vodou ale nedovedu si představit jak si takovým způsobem mám uvařit kávu. Jestli mám sníst kávový prášek a k tomu si píchnout šálek vody? Nebo praní prádla bez namáčení. To se musí prášit.

Zdroj: http://recepty­.vareni.cz/ces­nekova-polevka/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
elektrikář

V těchto případech se používá fiziologycký roztok.Je sterilní, použití musí posoudit lékař.Doplňuje se jím krev v případě velké ztráty, po úrazech.

před 4758 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek