Avatar uživatele
Boy 13

Proč nemají všichni lidé na naší planetě stejné rysy?

Jak je možné, že např. všichni Asiaté se rodí s černými vlasy? Jak je to možné, že jsou si tak podobní, nikdy jsem neslyšel, že by třeba se nějaký Asiat narodil s blonďatými vlasy a modrýma očima. A proč my, Evropané se např. nerodíme všichni s blonďatými vlasy, ale někdo má po narození černé, někdo třeba hnědé? Někde jsem četl, že je to prý ovlivněno podnebím, že skupina obyvatel má stejné rysy, což se mi zdá ne dost možné, vemte si, že stejně jako v asijkých zemích, tak i v evropských máme státy, kde je tepleji a kde naopak chladněji. Děkuji za Vaše odpovědi.

Zajímavá 0 před 1151 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… všechno je možný: https://www.id­nes.cz/revue/za­jimavosti/do-cernosske-rodiny-se-narodila-bila-modrooka-holcicka.A100720_114­016_zajimavos­ti_nh … jinak by byla na světě nuda …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Když opomeneme geny (což nelze, viz níže), fyzicky tě nejvíce ovlivní životní prostředí, v kterém se zrodíš a v symbióze s nímž rosteš (tento svůj růst považuj za jakýsi genetický zápis, který bude vepsán zase do tvých potomků).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Roman71

Jednoduše proto, abychom nebyli jako „přes kopírák“. Lidský genom umožňuje v rámci svého druhu celkem pestrou variabilitu. Stejné je to i u zvířat. Genetika živočišným druhům ale neumožňuje jakoukoliv přeměnu v jiný živočišný druh.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek