autacek

Penze jsou prý řešeny průběžným financováním. Dnešním důchodcům nestačilo 30 let, aby si na důchod naspořili, mladým má?

Reálně se po dnešní generaci mladých chce, aby vyživovala průběžně jak dnešní důchodce, tak se zajistila na stáří sama, protože na ně už reálně dle propočtů nic nezbude, jen státní dluhy. Nebo je tomu snad jinak?

Nejlepší odpověď
Drap

Nevíš o čem mluvíš. Zeptej se bývalých pravicových vlád kam se poděly miliardy z důchodového systému.

Další odpovědi
Edison

Je tomu naprosto jinak. Nastuduj si něco o ekonomii jak celkově, tak o historii důchodových systémů. Mimochodem… je to celkem rozsáhlá věda, ve které se ani odborníci neshodnou natož, aby se dalo něco konkrétního napsat sem. Taky je v tom pochopitelně sociologie filozofie, politika… Kdo rozhodne, jaký způsob je nejspravedlivější? Je ten nejspravedlivější systém taky nejsprávnější? Jak systém valorizovat a z čeho?

Celá ekonomie je pyramidová hra… Včetně všech důchodových systémů.

zjentek

…„Nic nezbude“… Bullshit! NIKDO nemůže nechat chabého padnout přímo a na držku. Teda VYJMA NEPŘÁTEL! Úzká přátelská a milá rodina uprostřed nepřátelského území však nikomu nepomůže, včetně sobě navzájem. Naopak- může se celá zvrhnout v nas.ané a nepřátelské jednotky vůči obklopivšímu fungujícímu systému a kdo je tady potom ten spravedlivej? No! Takže cestu všichni známe a nemá cenu vymýšlet alternativy a škodit tak všemu „funkčnímu“! Vždy to bude na něčí úkor. Je potřeba se uskromnit. Prostě nemůžu vážit 150 kg a na stáří nadávat na život v nedostatku, i kdybych neměl co do huby. Fajfka, cigárko, pohodička, ale furt mě dřou z kůže. Kdybych se v takový situaci vyskytl, asi bych sedl na prdel a začal bilancovat. Ne bojovat. Vždy je možné odebrat se do Indonésie a českou almužnu proměnit na královské peníze. Teplo, ticho, tekutiny… i transport tam často funguje!

Ametyst

🙂 Pracující si po roce 1990 šetřili z platů 1200 Kč / měs. na důchod. 🙂 Podle toho ty dnešní důchody také vypadají. Almužna.

Edison

Kam zmizela moje odpověď? Co na ní bylo špatně??? Jooo.. panu Autáčkovi se nelíbila… No dobrá… Řekl sis o to…

autacek

Odvykni si začínat oslovením blbec, debil a podobně, já tě též neurážím.

Edison

Já nic takového nenapsal. Nemám to zapotřebí.

zjentek

Dudu, sorry jako, ale autacek se v otázky zamýšlí nad právě TVOU úvahou, celkem zmateně vyjádřenou u tvé nedávné odpovědi, tak proč na něj tak zostra? Prakticky by se dalo i říci, že tě zde formou otázky obratně, velmi opatrně a především nevinně cituje. (;

dudu

Ale jdi ty brebto. Mladej buď není v obraze nebo si plete pojmy. Moje generace seniorů si opatřila dostatek „sponzorů“ /husákovy děti/, ti zdatnější si dokonce udělali vnuky /Polívka, Janda atd./. Do konce žití tudíž máme vystaráno. Otázka zní kdo zaplatí penze dalším generacím důchodců. Děti moc nefrčí a od robotů, kteří v rámci průmyslové revoluce 1.0 zanedlouho nahradí pojištěnce těžko něco očekávat. Takže namísto plachého tlachání je třeba sumírovat co dál…

dudu

pardon: patří 4.0

autacek

Příspěvek smazán administrátorem.

autacek

Otázka snad zněla zcela srozumitelně, chce se to dnes po mladých, nebo ne? Navíc právě ta generace, co je dnes v důchodě, si tu snad zvolila ty, co údajně penzijní fond po revoluci rozkradli. Tak co to zase dáváte za vinu mladým? Dnes si obdobně jak za komunistů většina zvolí ty, co jim naslibují koblihy, ale po nás potopa, sorry, ale mě to přijde v lecčems dost podobný.

mosoj

Zatím se jenom kecá, stejně jako ty. Nicméně jakýs takýs 1. pilíř stále funguje. Platíš si? Znám mnoho současných důchodců co si ho platí i v důchodu a čerpají tak státní příspěvky!! do své kapsy a za svého života. Pokud vím, mělo by se takto spořícím pracujícím na důchod pomáhat daňově či ještě nějak jinak. Ale zatím se nic nechce. Takže mlč.
Pokud se udělá pořádek v daňovém systému na důchody bude. Pokud ne, na důchod si budeš muset naspořit a ještě přispívat do základního důchodového balíku. Tak jako na tebe budou platit ti co budou v pracovním procesu až ty budeš v důchodu. Počítám, že si toho moc nenaspoříš.

Co se týká rezerv důchodového systému ty byly a byly použity na bůh ví co. Nicméně důchody jako takové by tyto přebytky nevyřešily. Zajímavé ale je, podívat se na to kdy vznikly!!!!!!

autacek

Ale jo, to jsou kecy o ničem, co člověk slyší v televizi, já se ptám na reálný dopad. Jak se liší podmínky pro spoření na důchod mladých dnes, od podmínek za posledních 30 let dnešních rentiérů? Povím ti to, jen další byrokracie a vyšší daňová zátěž. Řacha v rozpočtu letos 40miliard, prohospodařené. Odpověď, že to tak dělají všichni, není omluva.

mosoj

Kdy vznikly a komu správně patřily!!!! Ty jsi to nebyl!!

zjentek

(; D;D;