Ametyst

Patří ČR opravdu na Západ? A kdo to tvrdí?

Napadlo mě podívat se na demonstrace na Václavském náměstí a porovnat to s demonstracemi v Nizozemí, Francii, Německu (tam je to vždycky drsné). V Belgii hoří auta a demolují se výlohy obchodů, i když Maroko vyhraje nebo prohraje ve fotbale. Policisté bývají napadáni a zraněni, postupují ovšem proti demonstrantům velmi tvrdě. V Čechách je to velmi poklidné, a přesto se masmedia předhánějí v odsuzování a výsměchu slušným lidem. Jako kdyby právo demonstrovat měly snad jen miliony chvilek?

Nejlepší odpověď
Drap

Plné právo demonstrovat tak jak chce má pouze ten, který má požehnání od vlády a pětikolky. Ostatní jsou dezoláti a proruští švábi. Tyto skupiny se rekrutují z lidí s nízkým vzděláním, nízkopříjmových a důchodců. Zdroj: naše média a převážně ČT

Další odpovědi
aliendrone

To je MOC DOBRÁ otázka. 🙂
Dalo by se na toto téma napsat MNOHO, ale bylo by to jen házení hrachu na zeď. Tudíž se tomu vyhnu a vezmu to stručně.
Lokální příslušnost Črdele?
Patří ROVNOU DO PRDELE!

No proboha K ČEMU je nám stát, který nás jen buzeruje, poškozuje, okrádá a vůbec všelijak šikanuje aniž by nám cokoliv dal rozumnou protihodnotou? 😮 😕

Je ZAJÍMAVÉ, kterak „demonstrování proti bídě“ přijde Pepovi25 směšné. Přitom havloidi mají plný požerák cintů o „svobodě“ a „právech“, přičemž právo demonstrovat je jedním z nich. Jo to když dělají bordel (sry, „demonstrují“) LGBT úchyláci, to mu přirozeně směšné nepřijde. 😕

Tudíž milá Ametyst, jedna věc je „Milion chvilek“ (řádně finančně fundovaná a organizovaná profiakce, kde lidé za peníze mektají to, co se jim řekne) a jiná prostý dav nespokojenců vyjadřující spontánně své VLASTNÍ názory. To druhé je našemu prasoidnímu režimu NEŽÁDOUCÍ, lidé v něm nejsou od toho, aby vyjadřovali své názory. Lidé jsou tu od toho, aby platili, platili, platili a živili „liberální“ havloidy a jiná nefachčenka. Ale to přeci víš, tudíž ani to nebudu rozebírat podrobněji. 😉 🙂

Pepa25

V příspěvku jsou dvě naprosto různé věcí:

  1. Ano. ČR patří jednoznačně na Západ. Západ není stejný z pohledu kultury demonstrací: nevím o tím, že by někdy byly násilné demonstrace ve Švýcarsku nebo Norsku (zato třeba Francouzi demonstrují pořád).
  2. „Masmedia se předhánějí v odsuzování a výsměchu slušným lidem“: předpokládám, že to je narážka na „demonstrace proti bídě“. Je jasné, že pan Raichl a spol. nebudou zrovna miláčci převážně liberálních médií, pokud jede populismus nejhoršího zrna. Ale může si za to sám, sám se zesměšnil demonstrací před práznou budou vlády, naprostým nedomyšlením, co vlastně chce a jak toho chce dosáhnout …

Rokio

Česko nepatří ani na Západ, ani na Východ, ale do střední Evropy.

paul1

Patří. Hodně politiků se ale tím, že hovoří – na západě to dělají tak a tak – se vlastně vyčleňují ze západu a přiklání k východu.

plebs

S ohledem na výši dluhu skoro 3 biliony patříme na východ což je na občana 275 tisíc tvrdých českých.
Na korupci a zloděje těžko na výši mzdy ani náhodou.

Mike1982

No porovnávat to pouze na základě demonstrací je trošku nefér. Auta taky neporovnáváš jen na základě velikosti pneumatik. Dost podle mě napovídá, kam to člověka více táhne, co ho více zajíma, přitahuje. Jestli radši návštěva Paříže, Madridu, Říma, nebo radši Moskvy, Kyjevu, Vladivodstoku. Jestli radši splachovací záchod, nebo kadibudka. Jestli radši pitná voda, nebo závadná. Jestli radši možnost vzdělání, nebo ne. Jestli radši svoboda, nebo ne, atp atp atp. Je mraky porovnání a vyber si jich třeba 30 a dej si +/- západ vs východ.

paul1

Já si myslím, že pár křiklounů nemůže být směrodatných kam patří ČR.

aliendrone

Omlouvám se za použití vulgarismu. Může za to má nedostatečná slovní zásoba. Prostě jsem nenašel vhodný a významově odpovídající termín, který by se rýmoval.
Čímž přirozeně nechci skrývat, že jsem STARÝ SPROSŤÁK! 😉 😁 😁

Pepa25

Zase manipuluješ? Já napíšu: „sám se zesměšnil demonstrací před práznou budou vlády“ alein: „demonstrování proti bídě přijde Pepovi25 směšné“
Hanba ti!

aliendrone

Pepa25>>> 😮 😮 😮
Tak nwm ZA CO mi hanba a KDE/V ČEM jako „manipuluji“.

  1. Náležel tebou zmiňovaný dotyčný k demonstrujícím? ANO! Dokonce i organizátoři či řečníci náleží do množiny demonstrujících v intencích úmyslu toho, o čem demonstrace je (případně PROTI ČEMU je).
  2. Ve TVÝCH očích „se zesměšnil demonstrací před práznou budou vlády“. To je OK, tvůj subjektivní názor na který máš právo, ALE…

Tím pádem se zesměšnili VŠICHNI demonstrující „před práznou budou vlády“, protože tam byli TAKÉ.

  1. Pokud se zesměšnili VŠICHNI demonstrující před práznou budou vlády (ergo „jsou směšní“), JAK by Pepovi25 nemohlo připadat „demonstrování proti bídě před prázdnou budovou vlády“ směšné?

Nebo to bylo myšleno tak, že až na vyjímky (policejních provokatérů, profiudavačů čestapa apod. svoloče, jejichž účast „byla seriózní“) bylo demonstrování „těch ostatních směšné“? 😮 😉 😁

Tudíž > NA CO SI VLASTNĚ STĚŽUJEŠ? 😉 😁 😁

Pepa25

aliendrone: miluju, když někdo vykládá má slova 🙂 Když jsem řekl, že mi přijde směšné, když někdo demonstruje před prázdnou budou, tak to neznamená, že mi přijde směšné, že někdo demonstruje (obecně). Implikace není ekvivalence. V tvém výkladu mých slov jsou tři implikace a děláš z toho ekvivalenci. A nejsmutnější je, že to nepřiznáš …

aliendrone

Pepa25>>> „Když jsem řekl, že mi přijde směšné, když někdo demonstruje před prázdnou budou, tak to neznamená, že mi přijde směšné, že někdo demonstruje (obecně). — …A nejsmutnější je, že to nepřiznáš …“

Ale JISTĚŽE TO PŘIZNÁM, tak jak jsi to zformuloval je korektní výrok. No a? Jen jsem ti „dal ochutnat tvé vlastní kapky“ – když můžeš TY, proč ne JÁ? Nebo typicky pravdoláskařsky „ty MŮŽEŠ, ale já NE“?

Tobě přijde regulérní „směšnost demonstrování před prázdnou budovou vlády“ – v NEDĚLI odpoledne. Víš, oni ti demonstranti zpravidla přes týden MUSÍ MAKAT (chápu že darmožrouti mezi víkendem a practýdnem rozdíl nevnímají), to si tam jako vládu měli násilím dokopat, aby „nebyli směšní“? Či se ji měli od banky „na úrok vypůjčit“? 😮

Já jsem tvé subjektivní tvrzení AKCEPTOVAL, proč ty to mé NE (anebo viz výše)? Prostě jen používám STEJNĚ KOREKTNÍ postupy jako TY! Ale chápu, že se ti to nelíbí… 😉 😁 😁

Pepa25

Sluníčkářský maistreamový novinář odmítá paušální odsudky demonstrantů: https://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/spotlight-rozhovor-radek-bartonicek-zpravy/r~6c95676­edd1511eda873ac1f6b2­20ee8/ „Lidem, co chodí protestovat, bych neříkal dezoláti, neříkal bych ani, že jsou proruští. Je to velmi různorodá skupina lidí a může tam být i někdo z našeho okolí,“ popisuje účastníky demonstrací Bartoníček.