Avatar uživatele
Registrovaný

Jak zabránit tomu, aby mi před vchodem do domu parkovali stále nějaké auta?

Dobrý den, nevíte, jestli můžu nějak zabránit tomu, aby mi před vchodem do domu parkovali stále nějaké auta.? Pokaždé když k sousedům přijede auto, tak nám stojí před vchodem (asi 1m-1,2m široký) a já musím chodit přes zahrádku.Dá se tomu nějak zabránit? Jim je to jedno.Ani domluva nepomůže.
Doplňuji:
No náčrtek bych udělala, ale nevím jak ho sem vložit. :( Takže nafotit a vzít na obecní úřad by pomohlo? Zkusím to! Prostě máme dům, do vchodu udělaný chodník (to obec povolila) a z toho chodníku se jde rovnou na silnici (je to taková vedlejší) a prostě kde jaký blbec si stoupne přímo před ten chodník a já pak domů domů zahrádkou! :( Zkusím ten obecní úřad) S tím odtahem nevím. Ještě by mi dal někdo do .....

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Pokročilý

Náčrtek situace by docela pomohl

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Tam není chodník po kterém můžete projít?

Leda zavolat policii, zaparkované auto nesmí bránit vjezdu, nebo vstupu do domu nebo na pozemek, normálně se opravdu před vjezdem/vstupem neparkuje.


Avatar uživatele
Registrovaný

Buď je tam silnice a pak parkovat prostě smí (ale pak není možné, aby tam byl legálně vstup do domu) ... nebo stojí na chodníku či zeleni a pak zavolat městskou policii.
Bylo by dobré se podívat do územního plánu obce například jaká kategorie komunikace je Vaše ulice - podle toho se určují průjezdné profily a možnosti parkovat atd.


Avatar uživatele
Zlatý

To stojí na chodníku ?


Avatar uživatele
Bronzový

Vyfoť si to všechno a dones to na úřad, že by si chtěl/a zažádat o to, aby buď přidělili to parkovací místo tobě a nebo aby tam hodili zákaz vjezdu.


Avatar uživatele
Stříbrný

Pokud nepomůže policie,tak bych jim to na laně za nějakým silným autem odtáhl.A je jedno zda to je zabržděný nebo ne. Já to takhle udělal už několikrát a dotyčný si to příště rozmyslí.


Avatar uživatele
Stříbrný

dodejte přesné GPS místa, pak lze radit..
Nemůžete zabránit parkování vozidel, pokud neporušují předpis. Odtah nemůžete volat, přesněji neodtáhnou ho...

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

mojitek

Trošku nerozumím tomu proč by u "VCHODU" do domu nemohla parkovat auta pokud to není soukromý pozemek.U "VJEZDU" (řádně označeném) by to byla jiná situace,samozřejmě... Tak to trošku osvětlete.

Avatar uživatele
Stříbrný

Dochy

Já tomu rozumím. V aktuálních předpisech jsem to sice nenašel, ale celou svou řidičskou kariéru žiju v tom, že se nestaví před vyústěním chodníku na silnici, před bránama a brankama pokud mezi nimi a zaparkovaným místem není dost prostoru apod. Vypadá to, že poslední verzi pravidel psali lidé, kteří znají jen městský provoz, kde kolem každé cesty vede chodník a na každém rohu je přechod. Ono je třeba spousta míst, kde je povoleno podélné stání častečně na chodníku. Pokud za chodníkem máte plot, někdo vám takhle zastaví před brankou, tak se tam třeba s kolem nebo kárkou nevytočíte. A tohle je podobný případ...

Avatar uživatele
Zlatý

mojitek

no já nevím,ale nikdy jsem neviděl aby mezi dveřmi do domu a silnicí nebyl nějaký chodník-cesta atd.To by neschválili,samozřejmě.

Avatar uživatele
Stříbrný

Dochy

Je spousta ulicek ve stare zástavbě kde je "krajnice" sotva pár desítek centimetrů.
Já tazatele chápu. zkrátka mají před barákem záhonek s růžema nebo něčím podobným a mezi nima pouze chodník mezi dveřma a silnicí. Jako řidič bych v takovém místě rozhodně nezaparkoval a opravdu mně mrzí, že jsem takovýto případ nenašel v zákoně.

Avatar uživatele
Zlatý

mojitek

tak takhle jsem to neviděl nikde ještě.Ale samozřejmě nebyl jsem všude,to zas ne :D Každopádně chtělo by to ukázat na mapě atd abysme byli v obraze,takhle jsme jasnovidci

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 742
Stříbrný cukrar 690
Zlatý mosoj 678
Zlatý gecco 478
Bronzový kapitán 297
Zlatý Kepler 295
Stříbrný honza19hk 286
Zlatý Lamalam 259
Zlatý venkovan 246
Zlatý Hlada 232

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.