zjentek

Pamatujete za svého života vládu, která finančně ponížila a obrala vlastního občana i s jeho dětmi více, než ta dnešní?

Že by obrala a ožebračila vlastního občana a jeho nezletilé členy rodiny ještě více, než ta dnešní za Fialy a jeho týmu.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Nepamatuji, myslím. Totiž protentokrát je připomínka Pepy25 z mého hlediska opodstatněná. Jakkoliv jsme si utahovali opasky, tak to nadšení opravdu mohlo tlumit pocity nespokojenosti, Navíc – byl jsem mnohem mladší a to je vždycky travička zelenější. Faktem ale je, že tenkrát to bylo omluvitelné s ohledem na transformační chaos. Dnes neexistuje omluva pro to, co havloidi páchají. A že se „lepší příští“ nebude konat tenkrát nikdo nevěděl, zatímco dnes tomu nevěří ani samotní havloidi, myslím. 😉 😁

Další odpovědi
Emefej

Myslíš něco, jako měnová reforma 1953? Sice jsem už byl na světě, ale nepamatuju si to.

Pepa25

Samozřejmě. Za Klause je ale utahovaly opasky tak nějak radostněji, protože jsme směřovali do Evropy a bylo všeobecné očekávání, že nás čeká skvělá budoucnost.

Dochy

Ano. Z části zpackaná privatizace, nezdařené utahování opasků, Babišovo rozdávání,… Současná vláda sice slibuje nějaké nepopulární kroky, ale v praxi jsem jich zatím moc nezaznamenal.

Ametyst

Vláda má navíc i svého prezidenta. Komunistický rozvědčík a první dáma politruk po 33 letech od Sametu, to je test, co občan ČR vydrží.