Gestas

Pamatujete si, jak nás před 49 lety obsadili Ukrajinci?

Odpovědi
Arne1

Ne. Většinou to byli vojáci původem z dalekých svazových republik někde v Asii. Ukrajinci by na to nebyli vhodní pro svůj slovanský původ.
A rozhodně tady vůbec nebyli Rumuni.
Vojáci z okolních států zde byli jen několik dní.

mosoj

Proč jenom Ukrajinci, byli zde víceméně všichni Rusové, Němci, Poláci, Rumuni i Bulhaři.

A u nás je kde ? tenkrát k nám patřilo i Slovensko a to bylo obsazené též. A světe div se byli tam i Rumuni. Invaze se účastnili armády všech členů Varšavské smlouvy.

Klaproth

Pamatuju si to matně, byl jsem dítě, ale ti z první vlny vypadali spíš jako Kazaši nebo Uzbeci.

mosoj – fakt Rumuni?

autacek

Ukrajinci jsou teď naši kámoši, tak pššt.

lota

ne

Arne1

Mosoj: Máš hodně špatné informace (nebo slabou paměť??) – Rumuni jako jediní z Varšavské smlouvy k nám nepřijeli ! A jak jsem psal, Rusů bylo minimum.