jendahun

Pamatujete doby,kdy v občanském průkaze muselo být razítko?

Pamatujete doby kdy muselo být v občanském průkaze razítko,že jste zaměstnán v tom a tom podniku,jinak hrozilo vezení?Dnes by musel být občanský průkaz asi jako bible,aby se to tam všechno vešlo a věznice přeplněné.
Doplňuji:
Pro Ten který je – no vidíš,i ti policajti se neflákali jako dnes a dělali svou práci na dvěstě procent.

Nejlepší odpověď
anonym

Při letním počasí a oblečen na lehko, kdy jsem u sebe měl jen tramvajenku v kapsičce košile, mne VB kontrolovali a použili oblíbenou hlášku:
Myslíte si snad, že jsme vám dali OP, aby jste si s ním doma podložil skříň?

Další odpovědi
anonym

🙂 Jojo. Jinak by nas zavreli za prizivnictvi. 🙂 To uz nase deti vubec nechapou. 🙂 -iv-

tom004

Ještě ho mám schovaný,protože mi ušetřil spoustu práce.Při tehdejší výměně za nový,jsem ho „ztratil“,a schoval.Když jsem po letech žádal o důchod,stačilo ho předložit,úřednice opsala potřebné údaje do žádosti,a za pár minut,nebylo co řešit. 🙂

led

Najväčší fluktuant bol asi jeden môj kolega:
mal 11 razítok o zmene zamestnávateľa a pritom celú dobu robil v jednom a tom istom podniku a tú istú prácu.

ten který je

Pamatuji moc dobře.I když jsem byl řádně zaměstnán a razítko měl v občance,párkrát mne esenbáci sbalili a drželi do rána na stanici.Říkali že to razítko může být falešné.Druhý den volali na můj podnik zda jsem tam skutečně zaměstnán.

dědapetr

Pamatuji a dobře,myslím že to razítko zaměstnání bylo na straně 15.Také zapsané očkování proti tetanu.

Drap

Samozřejmě

Alesh

No, to já nepamatuju … chodil jsem na základku, když se zvonilo klíčema na Václaváku. První občanku jsem už měl plastovou kartičku, knížka mě minula o pár let.

anonym

… a nejhorší bylo zelené razítko!