Mucillinka

Palubní počítač-význam slov

Pořídili jsme si auto, má palubní počítač.Jak si mohu vysvětlit tyto zkratky-AVERAGE, DISTANCE, RANGE, CURRENT, FUEL USED-hlavně to FUELE USED mi vrtá hlavou. Je to asi blbá otázka, ale zajímá mě to. Děkuji

Nejlepší odpověď
chudst

Average – prumer
Distance – vzdalenost
Range – mozna „dosah“, ale nevim
Current – soucasna
Fuel used – spotreba paliva

Další odpovědi
anonym

Kamarád má Ford Mondeo (ale obdoba je u všech palubních počítačů, kde je AJ).
Pojmy jsou zavedené a neodpovídají vždy otrockému překladu.
Vztahují se ke spotřebě a znamenají v pořadí v otázce:
průměrná spotřeba, dojezd v km na zbytek nádrže, rozsah spotřeby – min. až max., okamžitá spotřeba a aktuální stav v litrech v nádrži.
Pozor!, údaje se mohou měnit dle stylu jízdy, což si počítač operativně přehodnocuje.
Doplňuji:
Ještě důležité upozornění! V nastavení si pohlídejte přepínání na anglofonní míry, jmenovitě míle a km.
Při neznalosti to dokáže totálně zblbnout.

Kanovka

tohle mi vyhodil google překladač:
PRŮMĚR, vzdálenost, rozsah, Aktuální, použité palivo

Tom.Noddy

FUEL USED – Palivo, které jsi spotřebovala od posledního vynulování počítače.