Dom1nno

Proč se otáčkoměr zasekl při zařazení vyššího rychlostního stupně, když jsem zařadil 4/5, a nešla přidat rychlost?

Zdravím,

vlastním vozidlo Škoda Octavia Combi 2.0 z roku 2007 a vše fungovalo vždy normálně. Auto nebylo nikdy bourané, jezdí na pravidelné technické a nikdy s ním nebylo nic v nepořádku. Najeto má pouze kolem 150.000 km. Naposledy, když jsem ho vytáhl na silnici, tak na dálnici za kamarádem jsem normálně jel kolem 140 km/h na pátý rychlostí stupeň a otáčkoměr fungoval bez problému, ale při zpáteční cestě od něj se mi otáčkoměr při zařazení vyššího rychlostního stupně zasekl někde mezi 10–20 a při sešlápnutí plynu až na podlahu mi auto nevytáhlo víc jak 60 km/h. Když jsem sjel z dálnice a jel městem, tak na třetí rychlostí stupeň se mi auto podařilo vytáhnout na vyšší rychlost. Rychlostí stupeň 4 a 5 však nereagoval. Nevíte co s tím může být?

Odpovědi
mosoj

Otáčkoměr za nic nemůže. Ten jenom ukazuje, že motor nejde do otáček, tudíž také nemá patřičný výkon. Příčin může byt mnoho, ale nic pro laika!!!!