Avatar uživatele
Dom1nno

Proč se otáčkoměr zasekl při zařazení vyššího rychlostního stupně, když jsem zařadil 4/5, a nešla přidat rychlost?

Zdravím,

vlastním vozidlo Škoda Octavia Combi 2.0 z roku 2007 a vše fungovalo vždy normálně. Auto nebylo nikdy bourané, jezdí na pravidelné technické a nikdy s ním nebylo nic v nepořádku. Najeto má pouze kolem 150.000 km. Naposledy, když jsem ho vytáhl na silnici, tak na dálnici za kamarádem jsem normálně jel kolem 140 km/h na pátý rychlostí stupeň a otáčkoměr fungoval bez problému, ale při zpáteční cestě od něj se mi otáčkoměr při zařazení vyššího rychlostního stupně zasekl někde mezi 10–20 a při sešlápnutí plynu až na podlahu mi auto nevytáhlo víc jak 60 km/h. Když jsem sjel z dálnice a jel městem, tak na třetí rychlostí stupeň se mi auto podařilo vytáhnout na vyšší rychlost. Rychlostí stupeň 4 a 5 však nereagoval. Nevíte co s tím může být?

Zajímavá 0 před 2231 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Otáčkoměr za nic nemůže. Ten jenom ukazuje, že motor nejde do otáček, tudíž také nemá patřičný výkon. Příčin může byt mnoho, ale nic pro laika!!!!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek