kochaa

Je správně Soňa nebo Soni?

potřebuji správně napsat slovo Soni (oslovení pro Soňa)
je správně Soni nebo Soňi ???

Nejlepší odpověď
quentos

ani jedno, správně je Soňo podle vzoru žena – ženo.
Měkké i se v českých slovech po ň v písmu nevyskytuje, „změkčuje ho“ a háček se tudíž v těchto případech nikdy nepíše.

Další odpovědi
marci1

Správná odpověď je „quentose“. Ale pokud ji chceš oslovit familiárně, domácky, lze použít Soni ( zkratka zdrobněliny Sonička ). Běžně se používá. 🙂
http://www.ba­byonline.cz/te­hotenstvi/jme­na-pro-miminka/sona