Yggdrasil.

Co je pravdy na tom, že si lidi vybírají partnera podle svých rodičů?

Jako, holka si vybírá někoho s podobnou povahou jako má táta, kluk zase někoho jako je jeho máma (samozřejmě pokud mají s rodiči dobrej vztah, když je třeba jeden z rodičů neustále v lihu a mlátí svoje děti, tak…jistě, asi si ty děti později nenabrnknou někoho úplně stejnýho.)

Nejlepší odpověď
zzzzz

Už Freud o tom psal, je to Elektřin a Oidipův komplex.
Doplňuji:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/O­idipovsk%C3%BD_kom­plex

Další odpovědi
iceT

Něco na tom je určitě
http://partnerske-vztahy.zdrave­.cz/podle-ceho-vybirame-partnera/

anonym

Je to pravda – ale ne 100%.
Třeba pro mne to neplatí.
😉

Lamalam

Nikdy jsem o tom nepřemýšlela, ale něco na tom možná bude. Když porovnám mého manžela s mým otcem, tak oba mají velmi mnoho shodných povahových rysů.

Seznam.cz

Partnerka má divokou povahu. Rozdala by se,
nechce se mě hledat přímý link ale někde to tam je
http://www.pho­enixcasopis.cz/ro­dina-a-vztahy.html
něco jí křupne v hlavě – jde kandidovat do strany, děti pohlídají rodiče. Řeší především sebe, a když už se jí daří, má pocit, jako by jí ještě něco scházelo. Muž na ni čeká doma, sobota ráno. Celý víkend se oba nevidí. Předtím, když nežili spolu, to nevadilo. Muž si tedy dáchne a odjede k sobě domů. V pondělí mu ta partnerka přiveze jeho věci s tím, že si vrátí klíče. Muž se nebrání. Zajde si na seznamku a první co ho zaujme je inzerát
Hledá se upřímný, spolehlivý a inteligentní muž, od 38 do 45 let. Ženatí a zadaní nepište!!!
No a tady vlastně nachází to, co mu schází. Přesně ten typ ženský která ho psychicky trýznila, řešila si to svoje. Na příslušné fotografii nalézá tytéž rysy – usměvavá, skrčená v lese u hříbku. Sympatická. A v tom je ta pravda, že lidé mají tendenci vybírat pořád stejný CHARAKTER A TEMPERAMENT ČLOVĚKA (http://tv007.web­zdarma.cz/1ron­.html)

Další inzerát ignoruje, protože ví, že je to šmé na rozesílání spamů do r-mailu:
39 let,
Ahoj, hledám svoji druhou polovičku. Zajištěného vyššího sympaťáka (do 45let), který ví co už od života chce. Chci opět brát schody po dvou a těšit se na tebe. Mít důvod se smát, neřešit zbytečnosti, radovat se z běžných věcí. Já sympaťačka, vyšší, štíhlá a… Nehledám zoufalce, co hledám, to i nabízím. Prosím foto, díky.

Tady toto se děje protože chlap kterej pracuje, chce vytvořit zázemí, někam se mít vracet, vybírá si špatně.
Naproti tomu žena, z nějakého důvodu se nechá při prvním poznávání obalamutit chlapem kterého přivede k rodičům, šuká s ním, nevšímá si rozdílných skutků, na všechno se kývá hlavou. Taková buď procitne teprve až bude mít podlitiny z útoku, a nebo v jiném případě může po roce očekávat návštěvu exekutora.
http://www.no­vinky.cz/krimi/326540-nic-nedluzila-presto-celila-exekucni-razii.html

Když se jí podaří dostat se z průseru, čeká ji při novém seznámení něco krásného v podobných barvách. To protože máme v sobě jakýsi vzor chování.

Romana po několika neúspěšných vztazích zjistila, že je neustále přitahována výstředními a umělecky založenými muži, kteří nemají pravidelný příjem a dost často mají hluboko do kapsy. Když popřemýšlela nad svými předky, zjistila, že její dědeček byl naprosto stejný a babička musela celý život tvrdě pracovat, aby zaplatila všechny účty, a stejným způsobem vychovali i Romany otce. Není tedy divu, že se i Romana při výběru partneru řídila těmito vzory.

http://www.no­vinky.cz/zena/vzta­hy-a-sex/331041-co-o-milostnem-zivote-muze-prozradit-rodokmen.html

lota

Něco pravdy na tom je. Dokonce to platí i v těch negativních případech, kdy s rodiči vztah dobrý nebývá. Nezřídka má žena otce alkoholika a pak i manžela apod.

NikkiHeat

a nejenom povahově ale také se začnou podobat vizuálně . Jaká " matka " taká " Katka".

Nuk nuk

Já tohle mohu jen potvrdit :) Naštěstí se povahové rysy, které má můj manžel stejné jako měl můj táta, netýkají vytahu k alkoholu. Táta bzl v podstatě alkoholik a manžel téměř téměř nepije.
Nicméně i bez toho má dost věcí, kterými mi tátu hodně připomíná. Dokonce používá stejné fráze a větná spojení, ačkoliv se nikdy neviděli.

da ny

„Vybírala jsem nebo spíše byla vybrána“ cca 3×, vždy naprosto jiné povahové vlastnosti, než má taťka. Z toho pouze 1× podobné morální životní zásady.
Vždy to byl sobecký, nespolehlivý „Alipaša z Bagdádu“, jejich matky „děvečky“.
Vybírala jsem tedy pravý opak svého otce :(, což bylo samozřejmě určeno k zániku vztahů a 1 manželství 🙂

Stingo

Určitě to je pravda, protože člověk chce mít svou rodinu v podobném duchu, v jakém prostředí vyrůstal. Právě že i ti, co mají rodiče alkoholiky si nakonec nabrnknou někoho podobného a trpí dál.

msi

tak u me to ubec nesouhlasí no

Verunka001

Tak ja jsem treba hodně podobná manželově mamince, máme hodně podobných povahových rysů a i „úchylek“ a strachů :D A můj manžel je velmi podobný mému taťkovi názorově. Ale jestli to není jen náhoda… :)