FlAsh_7

V kolika letech by měl mít člověk partnera/ svatbu?

Odpovědi
Rokio

Podle mě by měl člověk oženit/vdát, až bude mít hotovou školu a slušnou práci.

Edison

Někteří nikdy…

Kelt

Každopádně po té, co bude mít ukončené vzdělání a je schopen se postarat o sebe i o další členy. Ale není to o věku, ale o přístupu.

Dochy

nelze odpovědět, je to individuální. Podle našeho zákona od 18 (vyjímečně asi od 16) až do smrti…

Wedder

V tolika, v kolika se na to vše cítí. Se svatbou je dobré nespěchat, pokud jich člověk nechce zažít víc. Nejdříve se trochu vyzkoušet, žít ve společné domácnosti, starat se např. společně o pejska a zjistit, jak jste schopní trávit společný volný čas (až po fázi té první zamilovanosti) protože spolu nebudete pouze s růžovými brýlemi. 🙂

Tady je jeden průzkum co se týče věku a svatby:
Snoubenci spolu před svatbou chodí průměrně 4–5 let (průměr 2013–2019).
Průměrný věk ženicha je 29,5 let (při první svatbě v roce 2019).
Průměrný věk nevěsty je 26,5 let (při první svatbě v roce 2019).

Zdroj: https://www.svat­bona.cz/ideal­ni-vek-na-svatbu/